Чи справді США починають затримувати передачу Україні F-16: що відбувається

Всі обіцяні винищувачі партнери могли б передати Україні за тиждень-місяць

Ствердження радника президента США Джейка Саллівана про нестачу у складі ЗСУ пілотів, які могли б виконувати завдання на винищувачах F-16, є "гальмуванням процесу" передачі Україні літаків. Як інформує портал "Коментарі", про це в ефірі телемарафону розповів колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко.

"Я це оцінюю, як намагання Саллівана за три роки політики, яку він проводив в контрольованій ескалації, з відходом в історію мати гідне обличчя, але з обличчям тут погано. Тому що бачимо, що контрольована ескалація привела до залучення четвертої ядерної держави, Північної Кореї, в цю війну. Та є результати, які маємо на фронтах - через те що несвоєчасно, з гальмуванням постачалось озброєння, техніка та боєприпаси", - зазначив експерт.

За його словами, пілотів для F-16 можна готувати за кількома напрямками.

"Перший, який ми підіймали на початку війни - набирати пілотів по світу, в тому числі американці могли б нам в цьому допомогти", - наголосив Романенко.

За його словами, є такий світовий досвід – запрошувати до служби досвідчених іноземних пілотів, яким би для повноцінної служби вистачило нетривалої підготовки. Як відзначив Романенко, в Україні діє Інтернаціональний легіон, представники якого воюють на суходолі. За аналогічним "сценарієм" могли би нести службу іноземці у повітрі.

На думку Романенка, Україні потрібно більш займатися цим напрямком, зокрема, запрошувати на службу іноземних пілотів.

Ще один напрямок – українські пілоти, які мають відповідний досвід польотів на вітчизняній військовій авіації. Такі фахівці, як підкреслив експерт, швидше перенавчаються.

"Але можу нагадати пану Саллівану, як вони нас ставили в чергу - просили підготувати 12, вони готують тисячу та кажуть, що просто "ніяк". Але насправді, ми пам’ятаємо, як гальмувалися процеси... То їм там паперу на дозволи не вистачає, то ще...", - вважає Романенко.

Він наголосив, всі обіцяні F-16 партнери, якщо мають бажання, могли б передати Україні за тиждень-місяць, але процес "штучно гальмується".

Читайте також на порталі "Коментарі" - тепер в України ще більше F-16: Зеленський порадував заявою.