Чи може наступити пауза у війні – скільки вона триватиме
Ситуація складна і вже очевидно, що війна може бути тривалою
Контрнаступ ЗСУ триває, але скільки він ще продовжуватиметься – не скаже ніхто. Адже багато в чому це може залежати як від здатності армії продовжувати виконувати бойові завдання, так і від погодних умов, які можуть суттєво уповільнити пересування важкої військової техніки ґрунтовкою. Кому вигідна пауза у війні? І чи може вона наступити з огляду на наближення зими? Видання "Коментарі" розібралося у цій темі, вивчивши думки експертів.
Перепочинок може знадобитися не тільки Росії
Український політолог Володимир Фесенко в інтерв'ю "УНІАН" заявив, що українцям треба бути готовими до того, що паузи можуть настати. Але одразу треба зрозуміти, що це нормальні речі, а не зрада як може одразу хтось заявити.
На його думку, пауза у війні може знадобитися не лише Росії, а й Україні. Насамперед через те, що Захід почне зменшувати постачання військової допомоги.
Володимир Фесенко підкреслює, навіть якщо у війні настане пауза, Україні важливо правильно використовувати цю паузу, щоб не дати росіянам зібратися з силами. Треба зосередитись на ефективності наших дій, щоб використовувати зброю, БПЛА для знищення важливих об'єктів супротивника.
4-5 місяців для відновлення своєї армії Росії буде недостатньо
Полковник запасу ВСУ, військовий експерт Владислав Селезньов висловив думку, що контрнаступ ВСУ, швидше за все, завершується через певний фізичний і матеріально-технічний запас армії. ЗСУ показали максимум на фронті без переваги в повітрі та далекобійних ракет.
При цьому Селезньов вважає, що 4-5 місяців відновлення армії країни-агресора явно не вистачить. Реальніший термін – до трьох років.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи може те, що відбувається на Близькому Сході , позначиться на Україні – які ризики.