Чи має Україна візію довгої війни: відповідь аналітика

Українська влада не має візії довгої війни на виживання

Україна перейшла в режим довгої війни, але не має візії, яку б запропонувала влада та еліти, вважає політичний аналітик Олег Саакян.

"Влада повинна чітко сформулювати бачення, що є українською перемогою, як ця перемога буде досягнута, що має об’єднати суспільство в умовах тривалого протистояння з Росією", - наголосив Олег Саакян.

На думку політолога, війна з РФ буде довгою.

"Гаряча фаза протистояння може закінчитися через кілька місяців, а може тривати десятиліттями. У будь-якому випадку, ми приречені жити в умовах війни або постійної загрози війни. Саме тому держава і суспільство мають навчитися розподіляти ресурси та адаптуватися до нових умов. Влада має чітко артикулювати, що наше майбутнє життя не буде протікати у такому вигляді, як було до 2022-го чи 2014-го років. Ми маємо переосмислити ледь не все – починаючи від інституційної бази нашої держави і завершуючи ритмікою всіх сфер життєдіяльності України", - зазначив аналітик.

За його словами, держава має дати можливість людям схопитися не за лінійку територій і часу, а за лінійку простору, оскільки ніхто не знає, скільки часу триватиме війна.

"Люди хочуть певної визначеності, бо жити у постійній тривозі і невизначеності вкрай складно. Якщо влада не може дати бачення війни в часі, то повинна дати його у просторі. Влада має озвучити своє бачення, які завдання стоять перед країною і яких цілей ми прагнемо досягти", - відзначив він.

Політолог вважає, що довга війна – це змагання державних машин, де на фронті кується лише частина перемоги.

"Такі війни перемагає той, хто довше витримає, не посиплеться, буде більш ефективним, зможе довше здійснювати свої функції та розвиватися в умовах війни. Україна опинилася у ситуації, в якій півстоліття тому опинився Ізраїль. Ми не можемо копіювати в ізраїльтян рецепти, бо у нас інші географія і суспільство. Але проблеми і виклики у нас дуже схожі", - сказав Олег Саакян.

За словами аналітика, Україна зависла у стані невизначеності.

"Як наслідок, у суспільстві з’явився запит на нереальні переговори з Росією. Саме тому влада має якнайшвидше сформулювати візію країни в умовах тривалої війни", - резюмував він.