Чи дійсно РФ вводить в бій на Харківщині останню дивізію: де можуть з'явитися резерви

Росіяни добились того, що відтягнули частину українських військ на Харківщину

Зовсім скоро буде фактично місяць, як росіяни розпочали новий наступ на Харківщину, фактично відкривши новий фронт. Чи є наразі у окупантів сили щоб підсилити наступ на цьому напрямку? Якщо у ворога є резерви, то де він їх може задіяти? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

У Харківській області росіяни зараз підсилюються

Військовий експерт Олег Жданов в ефірі каналу "Київ24" заявив, що наразі російські окупанти різко наростили бойову активність на Покровському та Курахівському напрямках та йдуть туди шаленими темпами. Противник вводить в бій останню дивізію, яка була в них у групі військ "Північ".

"У Харківській області росіяни зараз підсилюються. Вони вводять в бій останній резерв, який в них був у групі військ "Північ". Це 72 мотострілкова дивізія 44 армійського корпусу, який там недоформований, але вони його ведуть в бій. Зараз вони цю дивізію теж вводять в бій, але це вже останнє, що є на цьому напрямку", - сказав експерт.

На його думку, те, що окупанти не відкривають ще одну ділянку фронту в Сумській області, говорить про те, що їм достатньо того, що вони відтягнули частину резервних наших військ на Харківський напрямок. Вони самі не можуть розтягнутись на усю лінію фронту, тому підсилюються там.

РФ може готувати раптовий наступ на сході

Військовий експерт Іван Киричевський в ефірі каналу "Еспресо" заявив, що у Росії ще є близько 60 тисяч осіб резерву, який ніде не задіяний. Є велика вірогідність, що його можуть використати для раптового наступу на сході.

"У відкритому доступі є оцінка, що не задіяно ще 60 тис. окупантів, яких готують до бойових дій. Ймовірно, використавши цей резерв, росіяни спробують в червні, липні або серпні, скориставшись фактором оперативної раптовості, атакувати десь на Сході", – зазначив аналітик.

Також Киричевський допускає, що Кремль таки наважиться на нову хвилю примусової мобілізації ближче до осені, аби накопичити сили для зимової кампанії.

Щодо загальної ситуації на фронті, то, на думку експерта, обстановка нагадує позиційний глухий кут.

"Це не означає, що ніхто не наступає чи є затишшя. Якраз навпаки, "позиційний тупик", це коли спостерігається велика напруженість боїв, але сторони не просуваються", – прокоментував Киричевський.

Читайте також на порталі "Коментарі" - що означає саміт миру без Байдена та Сі: як бути Україні.