Чи буде припинення вогню на фронті: Росія у Стамбулі запропонувала свій формат

Росія у Стамбулі запропонувала свій формат припинення вогню

У Стамбулі завершився другий раунд переговорів між українською та російської делегаціями. Загалом “прориву” не сталося. Перед переговорами президент України Володимир Зеленський розповідав, які питання запропонувала до обговорення українська сторона. Серед пріоритетних - повне припинення вогню. Повідомляється, що Росія не погодилася на пропозицію України. Однак запропонувала свій - короткий формат - припинити вогонь на декілька днів на деяких напрямках.

Народний депутат України Олексій Гончаренко розповів, що запропонувала Росія, посилаючись на слова голови російської делегації Володимира Мединського.

Після переговорів представник РФ повідомив, що всіх тяжкопоранених і тяжкохворих обміняють за формулою “всі на всіх”. Таку ж формулу використають для обміну молодих солдатів - максимальна кількість - не менше ніж тисяча.

Мединський також зазначив, що обміни відбуватимуться регулярно, у робочому порядку.

“Ми запропонували конкретне припинення вогню на окремих ділянках фронту, все буде відпрацьовано військовими”, - наводить слова Мединського Гончаренко.

Російські ЗМІ публікують заяви Мединського, які він зробив після переговорів. Зазначається, що Росія в односторонньому порядку передає Україні 6 тис. заморожених тіл військовослужбовців.

А встановлення короткого перемир'я на окремих ділянках фронту дозволить зібрати тіла загиблих.

“РФ наступає, тож жертв серед українських військових на полі бою більше”, - зазначив Мединський.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, яких результатів від переговорів у Стамбулі очікували в Раді.