Черговий російський танкер паралізував рух Босфором
Туреччина повністю перекрила протоку, щоб відбуксирувати судно
Ще один танкер російського "тіньового флоту" зазнав поломки, паралізувавши рух Босфором. Туреччині довелося повністю перекривати протоку та відправляти буксир на допомогу судну, в якого відмовив двигун. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації РНБО.
Танкер Cordelia Moon, збудований у 2006 році, рф використовувала для перевезення нафти в обхід санкцій.
"Поломки танкерів, які використовує росія, демонструють небезпечну тенденцію. Це вже щонайменше шостий інцидент, пов'язаний із російськими суднами, які вийшли з ладу протягом останніх тижнів. Також два російських танкери, які зазнали аварії, спричинили масштабну екологічну катастрофу в Керченській протоці", – зазначають у Центрі.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що російське військове судно, яке везло вантаж з Сирії, затонуло після вибуху. У понеділок російське вантажне судно, яке потрапило під санкції, зазнало вибуху машинного відділення біля Іспанії та затонуло, в результаті чого двоє членів екіпажу зникли безвісти.
За даними видання The Maritime Executive, приблизно о 12:30 за місцевим часом Ursa Major прямувала на схід у Гібралтарській протоці, коли на ній стався вибух у машинному відділенні. Вона сповільнилася й відхилилася від курсу, а потім почала кренити. Дані AIS показують, що на допомогу екіпажу прийшов військовий корабель ВМС Іспанії, іспанське судно реагування Clara Campoamor і судно доброго самаритянина Sparta, ще одне російське вантажне судно, яке потрапило під санкції.
Станом на вечір понеділка 14 моряків були врятовані, а двоє вважалися зниклими безвісти. "Велику Ведмедицю" експлуатувала дочірня компанія російської оборонної компанії "Оборонлогістика", яка потрапила під санкції. Вона була опорою російського маршруту постачання до Тартуса, Сирія, давньої бази російського флоту у Східному Середземномор’ї.
Міністерство фінансів США включило великовантажне судно до пакету санкцій щодо України у травні 2022 року. Після затоплення "Великої Ведмедиці" Спарта продовжила свою подорож на схід на низькій швидкості, зробивши шість вузлів і оголосивши своїм пунктом призначення Порт-Саїд, Єгипет.