Бойко заступився за російську мову та пам'ятники та заявив про радикалів

Юрій Бойко розкритикував тих, хто прославляє українську мову і церкву.

Народний депутат Юрій Бойко викликав суспільний резонанс, опублікувавши у TikTok відеозвернення, у якому висловив невдоволення діями щодо декомунізації та дерусифікації в Україні. У своєму ролику Бойко заявив про "радикалів", які займаються перейменуванням міст, знесенням пам'ятників, а також обмеженнями щодо мови та церкви.

Політик порівняв ці дії з подіями у США кілька років тому, коли демонтували пам’ятники Христофору Колумбу.

"Схоже, наші радикали взяли той самий курс і почали зносити памʼятники по країні, перейменовувати міста, забороняти людям говорити рідною мовою, забороняти їм ходити у ту церкву, в яку вони хочуть ходити. І ось сьогодні ми бачимо, що цей рух триває, що насильство над людьми триває", – заявив Бойко.

Він також додав, що через це все більше людей підтримують його політичну силу, яка, за його словами, виступає проти насильства і за єднання в країні.

На ці заяви відреагував очільник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. Він зазначив, що чути подібні тези у 2024 році від народного депутата є доволі дивним, особливо без згадки про агресію Росії. "Єдині, хто здійснює насильство над українцями, – це росіяни", – наголосив Коваленко.

Він висловив сподівання, що народний депутат, якщо працює в інтересах України, повинен публічно говорити про злочини РФ. "Утім, бачимо дещо інше. І це відверто, м’яко кажучи, обурює", – додав він.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що СБУ викрила змову російських митрополитів. Служба безпеки України викрила причетність чотирьох високопосадовців Російської православної церкви до захоплення українських храмів на тимчасово окупованих територіях. За даними слідства, під керівництвом патріарха Кирила вони сприяли анексії церковного майна, поширюючи кремлівську пропаганду серед вірян.

СБУ зібрала обширну доказову базу проти чотирьох впливових митрополитів РПЦ, які співпрацюють із російською владою на тимчасово окупованих територіях України. Підозрювані є членами священного синоду РПЦ.