Бояться мобілізації. Підлітки масово втікають з України

Союзники наполягають на зниженні мобілізаційного віку до 18 років

Українські підлітки намагаються виїхати з країни, оскільки побоюються, що влада ухвалить рішення про зниження мобілізаційного віку.

Видання The Times поспілкувалося з підлітками-харків'янами, які готуються покинути Україну через побоювання, що їх можуть відправити на фронт.

"Багато моїх друзів зараз обирають навчання за кордоном, тому що там безпечніше. В іноземному університеті немає ризику бути забраним в армію", - розповів 17-річний Дмитро.

Бояться мобілізації. Підлітки масово втікають з України

Інший підліток, також Дмитро, розповів виданню: "Я їду за кордон. Тут важко вчитися, коли на вулиці вибухи та постійно відключають електрику".

За даними Євросоюзу, понад 190 тисяч українських хлопців у віці від 14 до 17 років були зареєстровані як біженці в країнах ЄС з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що з початку повномасштабного вторгнення РФ на ворожих мінах на деокупованих українських територіях підірвались 1083 цивільних осіб, повідомило Міністерство оборони України. У міністерстві зазначили, що 333 цивільних загинули, а 750 осіб зазнали поранень внаслідок підриву на російських мінах.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що керівник Офісу президента України Андрій Єрмак 5 грудня зустрівся у Вашингтоні Джей-Ді Венсом, який після інавгурації Дональда Трампа обійме посаду віцепрезидента США. За інформацією медіа, Андрій Єрмак та посол України у США Оксана Маркарова зустрілися на Капітолійському пагорбі з Майком Волтцом, якого Трамп збирається призначити на посаду радника з національної безпеки. На зустрічі також був присутній генерал-лейтенант у відставці Кіт Келлог, обраний Трампом на посаду спеціального представника з питань України та Росії.