Більше, ніж F-16: які літаки отримає Україна від партнерів

Нові подробиці про зміцнення української авіації

Українське небо поступово змінюється. Завдяки спільним зусиллям країн-партнерів, Повітряні сили України отримують сучасні західні літаки, які значно посилюють обороноздатність держави. Про те, які літаки вже прибули в Україну, а які ще очікуються, та як змінюється українська авіація, читайте далі.

Ідея замінити застарілий радянський парк літаків на сучасні західні зразки обговорювалася ще до повномасштабного вторгнення Росії. І ось, завдяки міжнародній підтримці, цей процес набрав обертів.

Сьогодні Коаліція Повітряних сил об’єднує 14 країн, які надають Україні не лише літаки, але й підготовку пілотів та технічного персоналу. Серед літаків, які вже прибули в Україну, - американські F-16. Також очікується передача французьких Mirage.

Крім того, Швеція обіцяла передати Україні два літаки дальнього радіолокаційного виявлення ASC 890. Ці літаки значно посилять можливості української ППО.

"Наші пілоти демонструють свої навички та ефективність західної авіації в українському небі. Для відбиття російських атак і здобуття переваги в небі ми потребуємо більше літаків. Працюємо з партнерами над цим та очікуємо їх відповідні рішення щодо передачі більшої кількості платформ для досягнення кінцевої мети – сумісності нашої та їхньої авіації", – наголосив заступник міністра оборони України з європейської інтеграції Сергій Боєв.

Важливо зазначити, що робота Коаліції Повітряних сил ведеться в режимі підвищеної секретності. Тому про багато рішень стає відомо лише постфактум.

Нагадаємо, 9 січня на авіабазі Рамштайн у Німеччині відбулася ювілейна, 25-та зустріч Контактної групи з питань оборони України. Цей формат, започаткований у квітні 2022 року, об’єднав понад 50 країн задля спільної мети — підтримки української оборони. За майже три роки союзники виділили понад 145 мільярдів доларів військової допомоги, що дозволило забезпечити ЗСУ сучасними танками, системами ППО, артилерією та літаками. Чому саме Рамштайн став символом міжнародної підтримки та які домовленості стали визначальними для України — читайте в матеріалі “Коментарі”.