Батальйони просять вогню: чому ЗСУ не можуть контрнаступати - що зміниться після Рамштайну-3
ЗСУ готові йти у контрнаступ, але на Заході продовжують лише обіцяти, суттєво обмеживши військову допомогу Києву
У Брюсселі відбулася третя зустріч Контактної групи по Україні (формат Рамштайн, до якого входять міністри оборони країн НАТО та союзників). Спеціально для видання "Коментарі" експерти оцінили її підсумки.
Анонсована за підсумками "Рамштайн-3" допомога є важливою для збереження боєздатності українських військ
Експерт Українського інституту політики Єва Антоненко нагадує, що за два дні до "Рамштайну-3" в Міноборони України заявляли, що західні партнери передали Україні лише близько 10% озброєнь, які країна просила. А якби передали все, це могло б допомогти нам не просто зупинити просування супротивника, а й почати досить швидко звільняти свої території.
Анонсована за підсумками "Рамштайн-3" допомога важлива за словами Єви Антоненко, для збереження боєздатності українських військ. Проте, враховуючи заяви офіційних осіб України, перемогти за такого рівня підтримки це не допоможе.
Постачання зброї від партнерів проводяться з певним запізненням. І це сковує потенційні можливості ЗСУ
Третя зустріч у форматі "Рамштайн" - показує, що Сполучені Штати та їхні союзники в Європі все більше визрівають у рішенні, що Україна має не лише вистояти у війні з Росією, а й перемогти. Так вважає політолог, експерт із питань російської агресії проти України Віктор Каспрук.
Зазначимо, що у день Рамштайну-3 про виділення 1 млрд. доларів на підтримку оборони України повідомили США. Допомога включатиме:
18 одиниць 155-мм гаубиць та 36 тисяч снарядів до них;
18 тактичних автомобілів для транспортування гаубиць;
додаткові снаряди до РСЗВ HIMARS;
чотири автомобілі для ремонту техніки;
дві системи берегової охорони із протикорабельними ракетами Harpoon;
тисячі захищених радіостанцій;
тисячі оптичних пристроїв, зокрема й нічного бачення.
Німеччина обіцяли три РСЗВ. Канада, Польща та Нідерланди – артилерія. Словаччина – вертольоти Мі-17.
За словами експерта, для оцінки обсягу необхідного озброєння для України необхідно враховувати військовий потенціал супротивника, який у рази перевищує нас. Також слід розуміти, що зараз ми здебільшого обороняємось. А для наступу потрібно набагато більше сил та засобів.
У той же час, продовжує експерт, необхідно враховувати не лише бюрократичні процедури при постачанні озброєння, але й той факт, щоб підготовка персоналу для обслуговування його важких зразків (а його буде багато – і воно буде за стандартами НАТО) потребує певного часу".
І все ж таки, з жалем резюмує експерт, слід визнати, що постачання зброї від партнерів проводяться з певним запізненням. І це сковує потенційні можливості ЗСУ.
Читайте також на порталі "Коментарі" - без втручання НАТО це не закінчиться: генерал США зробив заяву щодо війни в Україні.