Американці знають все: чому Келлог впевнений у "підморозці" війни через сто днів

Вже через три місяці у Росії виникнуть проблеми з ресурсом, що неминуче позначиться на фронті

Підсумки року, що в Росії, що в Україні, що на Заході, почали вимірювати в захоплених росіянами кілометрах української території, каже політолог Олексій Копитько. За його словами, незаперечний факт у тому, що близько 4 тис. км кв території, які росіяни захопили протягом року, обійшлися їм дорогою ціною.

Проте, як каже Копитько, за даними групи "Інформаційний опір, минулого року ЗСУ знищили приблизно 100 тисяч російських військових.

При цьому, за даними сайту "Медуза", у третьому кварталі набір до лав російської армії становив близько 600 найманців на день (18 тисяч на місяць).

Тобто, наголошує Копитько, Росія набирає близько 600-700 осіб на день і близько 167 осіб, які відомі поіменно, щодня ховає. При цьому не варто забувати про так звані безповоротні втрати, як, наприклад, тяжко поранені або зниклі безвісти, або ті, що потрапили в полон або дезертири.

"За підрахунками втрати російських військ на місяць не можуть бути меншими за 20 000 осіб. Насправді ж вони в рази більші. Мінімум – удвічі. Навіть з урахуванням поранених, які повернулися до лав, розрив буде вдвічі більшим. Тобто вже як мінімум 3 місяці росіяни набирають на близько 20 тисяч солдатів менше, ніж втрачають. Наслідки неминуче настануть", - упевнений Копитько.

На його думку, за збереження поточного співвідношення набір/втрати до березня росіяни втратить здатність тиснути і просуватися навіть у нинішньому темпі. Або вони мають знайти якийсь новий спосіб поповнення військ, тобто оголосити масову мобілізацію. Або відбудеться деескалація, оскільки росармія гальмується, вважає експерт.

"Американці всі ці цифри знають не гірше за нас. Між 20 січня та 9 травня – 109 днів", - наголосив Копитько, вказуючи на сакральність дати 9 травня для кремлівського диктатора.

При цьому він додав, що обстрілювати Україну ракетами навесні є неефективним. Тобто, на його думку, з березня по травень гіпотетично виникає вікно можливостей для деескалації та підморозки бойових дій.

"Далі починається гра слів "якщо/то". Наприклад, якщо зима в РФ буде набагато важчою, ніж у нас, якщо невідомі дрони винесуть в РФ ще кілька десятків об'єктів, якщо потоне ще пара російських посудин, то потреба у фіксації символічних перемог різко зросте. І навпаки. Якщо ми щось колективно учудимо, це обнулить якісь здобутки", - наголосив Копитько.

За його словами, щоби збільшити наші шанси на якийсь прийнятний варіант припинення вогню, треба зберігати високий темп нанесення втрат росіянам і не розвалитися зсередини.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про те, чи зможе Трамп закінчити війну в Україні за сто днів.