Як сильна імунна система може зробити з вас алкоголіка
Вчені відкрили невідому раніше сторону алкогольної залежності, яка пов'язана з дією спирту на імунні клітини мозку
Протягом тривалого періоду часу вчені не могли зрозуміти, чому у людини виникає така сильна тяга до спиртного. Дослідження, які були проведені раніше, показали, що навіть помірне споживання алкоголю викликає мікроструктурні аномалії мозку.
А зміни структури призводять до того, що прискорюється дифузія нейротрансмітерів, таких як дофамін. Як наслідок, задоволення, яке людина отримує від випитого, тільки зростає.
Новий науковий експеримент, проведений під керівництвом доктора Сантьяго Каналс з Інституту нейронаук в Аліканте (Іспанія), показав, що за прискорення дифузії рідин в мозку відповідають імунні клітини. Результати роботи фахівців опубліковані в виданні журналі Science Advances.
Алкоголь здатний активувати захисні клітини мозку, через що змінюється форма імунних клітин - замість гіллястої вони стають більш круглими. Ця нова форма призводить до того, що руйнуються "бар'єри" в міжклітинній речовині. А вони потрібні для того, щоб стримувати взаємодію речовин.
Експерти спостерігали за людьми, а також провели кілька експериментів на гризунах, щоб переконатися, що структурні зміни з'являються після вживання спиртних напоїв.
Якщо вченим вдасться вплинути на ці структурні зміни, то в майбутньому у них вийде створити більш ефективні методи боротьби з алкогольною залежністю.