Як бджоли очищують повітря жертвуючи собою
Вчені з Данії дослідили як завдяки бджолам можна визначити рівень забрудненості певного регіону
Вчені з Данії з'ясували яким чином бджоли очищують повітря. Виявляється, ці комахи утримують крихітні частинки мікропластику на волохатих ніжках та тілі. Дану інформацію опубліковано в National Geographic.
Бджоли збирають мікрочастинки волосками. Згодом волоски стають електростатично зарядженими в польоті. Це сприяє залученню більшої кількості частинок, в тому числі і мікропластику.
Зокрема на тільці комах знайшли 13 різних синтетичних полімерів.
Цікаво, що бджоли і раніше використовувалися як індикатори забруднення. Бджоли утримують важкі метали, пестициди, забруднення повітря та навіть радіоактивні випадіння.
Щоб дослідити ступінь забруднення в певному регіоні, комах заморожують, а потім видаляють частинки, які розглядають за допомогою мікроскопа та інфрачервоного світла.
Нагадаємо, що нещодавно вчені відкрили новий невідомий людству вид рептилій. Зробили це завдяки знайденому в Австралії черепу крокодила. Вважається, що череп належить крокодилові одного з відомих видів роду Baru. В повідомленні зазначається, що знахідці вісім мільйонів років. Фото та детальнішу інформацію можна знайти тут.
Також сайт "Коментарі" раніше повідомляв, що вчені з США та Китаю повідомили як комп'ютерні ігри можуть нашкодити шкільній успішності дітей. Фахівці дійшли висновку, що у тих дітей, які проводили багато часу за комп'ютерними розвагами по буднях, падала шкільна успішність, а також вони нудьгували під час занять. Повні результати дослідження читайте в нашому матеріалі.