Вчені винайшли коктейль ферментів, що знищує пластикові відходи

Новий коктейль ферментів мікроорганізмів прискорює темпи розкладання пластику в три рази

Британські вчені створили коктейль з ферментів мікроорганізмів, який здатний прискорити розкладання пластику. У майбутньому цей спосіб може стати основним у переробці пластикових відходів. Про це повідомляє наукове видання Science alert.

Мікроорганізми Ideonella sakaiensis виявили ще у 2016-му році. На заводі з переробки пластикових відходів в Японії з'ясували, що ці мікроорганізми виділяють спеціальні ферменти. Вони, своєю чергою, сприяють розкладанню пластика.

З того часу група вчених з Портсмутського університету в Англії намагалася удосконалити ці ферменти. Дослідники працювали з одним з найпотужніших синхрофазотронів у Великобританії. Фермент вони розклали на складові частини за допомогою рентгенівського випромінювання. У підсумку, знайшли з'єднання, яке здатне прискорити темпи розкладання пластику в три рази.

"Ми були дуже задоволені виконаною роботою, коли дізналися, що наш винайдений фермент набагато швидше знищує пластик, ніж його природний аналог", - поділився враженнями від відкриття структурний біолог Джон Макгіхі.

Вчені впевнені, що винайдений фермент можна вдосконалювати й далі. У майбутньому він повинен стати потужною зброєю для знищення пластикових відходів на планеті.

Раніше "Коментарі" розповідали про те, як океани будуть очищати від пластику за допомогою пошукової системи.