МОН ухвалило зміни в навчальному процесі для студентів та аспірантів
В період воєнного стану призупинено атестацію на звання доктора наук та змінено форму атестації студентів
З 14 березня в Україні відновлено навчальний процес в закладах освіти, на заняття вийшли й студенти закладів професійно-технічної освіти та закладів вищої освіти.
Наразі на навчання вийшли дистанційно студенти в 14 областях України. Відновлено процес в професійно-технічних закладах семи областей, не навчаються в закладах професійно-технічної освіти в чотирьох областях України.
Крім того, коледжі (фахової передвищої освіти) працюють в 19 областях дистанційно або змішано. Частково не відновилося навчання в коледжах в чотирьох областях, не проводиться навчання в одній області.
Студенти університетів, академій та інститутів вийшли на навчання в 15 областях України та в ще в двох областях виші працюють частково. В чотирьох областях університети пішли на канікули, в одній області не працюють.
В 2022 році відповідно до наказу міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, керівникам навчальних закладів фахової передвищої та вищої освіти можуть на свій розсуд визначати, яку форму атестації запропонувати студентам. Документ передбачає, що кількість кредитів ЄКТС, які передбачені на практику може бути меншою за ту, що передбачена в стандарті, якщо кількість кредитів з інших освітніх компонентів буде збільшена. Тобто загальна кількість кредитів ЄКТС за освітньою програмою не може бути меншою, ніж того вимагає стандарт.
Аспіранти, молоді вчені, що мали захиститися на звання доктора філософії, зможуть пройти атестацію після завершення воєнного стану. Такі зміни ухвалило Міністерство. Адже через бойові дії наразі в деяких вишах неможливо або складно провести атестацію здобувачів ступеня доктора філософії у визначені стандартами строки. Тому не буде враховуватися період воєнного стану та три місяці після його скасування при обрахунку строків атестації.
За словами міністра освіти і науки, в період з 24 лютого до 24 березня ворог обстріляв 566 закладів освіти, 73 з них зруйновано повністю.
Як повідомляв портал, експерти пояснили, чому не всі компанії йдуть з російського ринку й як санкції впливають на економіку агресора.