Чоловіки і жінки шукають схожі обличчя: вчені розповіли, як створюються шлюби
Вчені зіставили понад 500 фото подружжя
Існує думка, що люди, які довгий час живуть в одному шлюбі, стають зовні схожими один на одного. Дана гіпотеза з'явилася в 80-х роках минулого століття, і досі не було ані підтверджена, ані спростована. Про це пише The Guardian.
Вивчити дане питання з наукової точки зору вирішили вчені Стенфордського університету. В експерименті вони проаналізували декілька тисяч фотографій подружжя, використовуючи спеціальні технології для цього.
Жінка разом зі своїми колегами зіставили понад 500 фото подружжя. Отже, щоб з'ясувати, чи придбали особи партнерів якусь схожість, дослідники показали добровольцям фотографію "цільової" людини в супроводі шести інших осіб, одна з яких була партнером "цільового фото", а інші п'ять осіб були обрані випадковим чином. Потім вони просили опитуваного вказати на схожість особи людини з "цільового" фото з будь-яким одним з шести представлених. Потім ту ж задачу виконувала передова програма розпізнавання облич.
Вчені прийшли до висновку, що партнери не стають схожими з часом, але, (а) проте, вони мають набагато більше спільного між собою ніж випадкові пари.
Так, результати досвіду демонструють, що такі зіркові пари, як Бенедикт Камбербетч і Софі Хантер, Жизель Бюндхен і Том Бреді, з часом не стануть більш схожими, але спочатку вони мали зовнішні подібності.
В той самий час, покійний психолог Роберт Зайонц з Мічиганського університету провів подібний досвід в 1987 році. Тоді добровольці оцінили кілька дюжин зображень подружніх партнерів. Виходячи з результатів, вчений дійшов висновку, що, чим довше тривав шлюб, тим більше схожою ставала зовнішність партнерів. І чим щасливіша був цей шлюб, тим ефект був помітніше.
Також Стенфордські вчені вважають, що на появу схожості в зовнішності може грати роль, наприклад, дієта, спосіб життя, спільні захоплення і спілкування.
Тож Ті-Макорн і її команда зробили висновок, що люди підбирають партнерів, виходячи із загальних інтересів, життєвих цінностей і захоплення, а також по схожості зовнішності. Причому роблять це несвідомо.
Раніше "Коментарі" писали про ознаки депресії у підлітків.