Ботаніки виявили невідоме науці дерево: воно віком 3 тисячі років

У Танзанії знайшли новий вид гігантських дерев.

Міжнародна команда ботаніків зробила визначне відкриття в горах Удзунгва, що в Танзанії. Вчені ідентифікували новий вид дерев Tessmannia princeps, який не лише вражає своїми розмірами, а й виявився одним із найдавніших живих організмів на Землі. За підрахунками дослідників деяким екземплярам понад 3000 років.

Нововідкритий вид належить до родини бобових (Fabaceae), що робить його несподіваним родичем звичних нам квасолі та гороху. Проте за своїми габаритами Tessmannia princeps значно перевершує їх. Відкрите дерево в Африці має висоту понад 40 метрів, діаметр стовбура – майже 9 метрів, а темп зростання – лише 1 см в окружності кожні 15 років.

Щоб встановити вік Tessmannia princeps, команда дослідників під керівництвом Андреа Б’янкі дослідила зріз стовбура дерева, яке впало природним чином. Під мікроскопом вчені нарахували 12–15 кілець у зразку товщиною лише 1 см. Це означає, що для збільшення ширини стовбура на 2,5 см дереву потрібно понад 30 років.

Tessmannia princeps

Попри відкриття, дослідники вказують, що за останні 120 років територія навколо місць, де росте Tessmannia princeps, зазнала масштабної вирубки лісів. На думку вчених, це могло знищити інші популяції цього рідкісного виду.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як виглядає найбільше дерево у світі, яке займає площу понад 8 000 квадратних метрів. Воно знаходиться в Бразилії та потрапило до Книги рекордів Гіннеса.

Також "Коментарі" писали про ганського обіймача дерев. Місцевий еколог, щоб привернути увагу до збереження довкілля встановив рекорд за кількістю обіймів дерев.