ЗМІ про деталі справи Шабуніна: подвійні стандарти та ймовірна допомога НАБУ
Рішення суду у справі Шабуніна має стати сигналом для всіх професійних активістів
Справа голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна набуває широкого розголосу, а окремі факти дають сигнал всім професійним активістам - за скоєне доведеться відповідати.
Історія Шабуніна, як пише видання “Українські новини”, це діагноз системі подвійних стандартів, де під прикриттям “антикорупції” ймовірні - політичний тиск, незаконне лобіювання інтересів окремих наближених до НАБУ осіб, та таке ж фінансове збагачення і уникнення відповідальності. Рішення суду щодо Шабуніна, як зазначає видання, має стати сигналом для всіх професійних активістів: “антикорапшн" не позбавляє від відповідальності.
Віталій Шабунін, як пише видання, з 2013 року очолює ГО “Центр протидії корупції”. Організація лише за останні три роки отримала понад 3,5 млн доларів переважно від західних донорів. Більшість цих коштів, за даними видання, витрачалась на внутрішню діяльність, зокрема через рахунки ФОП, зареєстрованого на самого Шабуніна.
Критикують не лише фінансову діяльність ЦПК, а можливу непублічну співпрацю з НАБУ та вплив на кадрові призначення й публічні кампанії.
Вказали журналісти й на роль НАБУ у захисті Шабуніна, яке на всіх етапах справи надавало незмінну підтримку своєму “співзасновнику”. Зазначається, що НАБУ намагалося “поховати” власні розслідування, які змушене було вести щодо Шабуніна.
Також адвокатом Шабуніна, як повідомляє видання, став колишній детектив Бюро - Рокунь. У 2018 році він ймовірно був причетний до організації незаконного стеження за синагогою, а через рік - і в ЄСПЛ.
До того ж, за даними видання, НАБУ фактично поділилось матеріалами свого провадження з Шабуніним і його адвокатом, попри законодавчу заборону. Йдеться про протоколи допитів Новікова та Ситника, які Рокунь намагався долучити до матеріалів справи Шабуніна під час суду.
Видання зазначає, що до справи причетний також Дмитро Шерембей - соратник Шабуніна, тричі судимий за крадіжки, який також служив у 207 батальйоні та отримував бойові виплати, не з’являючись у частині. Саме він був причетний до скандалу з автомобілем, який Шабунін отримав для армії, а використовує, за даними ЗМІ, для особистих потреб.
Нагадаємо,11 липня 2025 року ДБР оголосило Шабуніну підозру за двома статтями - ухилення від служби та шахрайське заволодіння майном. Портал “Коментарі” писав, що у Порошенка підтримали підозру Шабуніну.