Жодного з 74 прокурорів, у яких МОЗ виявило і скасувало фейкову інвалідність, не було звільнено

Генпрокуратура не звільнила жодного з 74 прокурорів, у яких МОЗ виявило і скасувало фейкову інвалідність.

Міністерство охорони здоровʼя повідомило, що скасувало 74 інвалідності з 526 прокурорів, які їх мають. Однак, попри підтвердженні фейкові інвалідності, Офіс Генерального прокурора не звільнив жодного з цих прокурорів.

У листопаді минулого року виник скандал через підозрілу наявність великої кількості інвалідностей в українських прокурорів. Як наслідок Володимир Зеленський указав Генеральній прокуратурі та правоохоронним органам "вжити заходи реагування щодо виявлення, розслідування та протидії корупційним й іншим кримінальним правопорушенням під час встановлення інвалідності прокурорами та іншими чиновниками".

Як повідомляє Центр протидії корупції, після пів року кримінального розслідування лише двом з 74 прокурорів з фейковими інвалідностями повідомили про підозру – керівнику Хмельницької окружної прокуратури та керівнику Уманської окружної прокуратури Черкаської області. За підрахунками ЦПК, вони отримали 1,5 млн гривень пенсії за фейкові інвалідності.

"Наразі слідчими ДБР повідомлено про підозру 2 діючим керівникам окружних прокуратур Хмельницької та Черкаської областей за ознаками вчинення кримінальних правопорушень", - повідомили у ДБР.

Своєю чергою у МОЗ відповіли, що скасували рішення МСЕК, тобто інвалідності для 74 прокурорів.

"З 74 прокурорів, яким МОЗ скасувало фейкові інвалідності, про підозри повідомили лише двом. Також жодного з них не звільнили через те, що в ОГП не бачать підстав подати скаргу до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів", - підсумовує Центр протидії корупції.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про ліквідацію МСЕК і як змінилися умови оформлення інвалідності у 2025 році.

Також "Коментарі" писали, що в Раді назвали середню зарплату прокурора і вчителя.