В Одесі знесли пам'ятник Висоцькому: реакція городян здивувала (ФОТО)

В Одесі 30 грудня демонтували пам'ятник радянському поетові, співаку та актору Володимиру Висоцькому, який у 2012 році був відкритий біля головного входу до Одеської кіностудії. Це частина масштабної кампанії з демонтажу "радянських" та "імперських" пам'ятників - всього в Одесі їх мають прибрати майже 20. А Висоцький тепер переїде з Французького бульвару на внутрішню територію підприємства, де його встановлять біля одного з корпусів, повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на пресслужбу кіностудії

"На численні звернення щодо зникнення пам'ятника Володимиру Висоцькому, який знаходився на фасаді Одеської кіностудії, повідомляємо наступне. За рішенням органів місцевої влади пам'ятник був демонтований 30 грудня о 22:00", - йдеться у повідомленні.

Кіношники зазначають, що пам'ятник було передано на зберігання підприємству на вимогу колективу, який і прийняв рішення наново змонтувати пам'ятник на території кіностудії. Продовжується процедура погоджень та дозволів, а також пошук коштів для проведення таких робіт.

Думки одеситів щодо демонтажу Висоцького розділилися, випливає із коментарів у соцмережах та під новиною у місцевому виданні "Думська". Частина коментаторів підтримують знесення пам'ятника або навіть тріумфують, частина - незадоволені демонтажем і навіть обурюються. Реакції на кшталт "Шарикові та Швондери. Немає обнулення Одеси!", "Схороніть. Згодом повернемо назад", "а Висоцький-то що вам зробив?" сусідять із заявами "давно час!", "Так і треба!", "ПТН ПНХ!".

"У колективі це рішення явно приймало старе покоління, так би взагалі поламали пам'ятник. Ми захворіли не просто на травму від путінської Росії, а на більшовизм. Позорище!", - пишуть під повідомленням кіностудії.

Прихильники зносу Висоцького вимагають, щоб кіностудія відмовилася від встановлення пам'ятника на своїй території та скаржаться до Мінкультури. Інші поки що згодні на компроміс: "Ну хоч із фасаду прибрали, це позитив. Те, що встановите на території кіностудії – мінус. Тому, як завжди, боротьба триває". Одесити подають також ідеї, що замість Висоцького добре було б поставити перед кіностудією пам'ятник одеситці - кінорежисерці Кірі Муратовій.

4 грудня депутати Одеської міської ради проголосували за рішення про знесення 18 пам'ятників та пам'ятних знаків, які підпадають під закони про деколонізацію та декомунізацію. Серед них, крім Висоцького, були два пам'ятники поетові Олександру Пушкіну, і пам'ятник одеситу, радянському письменнику Ісааку Бабелю (всі вони поки що на місці). Повідомлялося, що пам'ятники буде демонтовано та перенесено, очевидно, до запланованого музею імперського та радянського минулого, але конкретних термінів немає.

"Думська" згадує, що поява монумента у 2012 році супроводжувалася скандалом. Ініціатором встановлення виступив лідер партії "Батьківщина" проросійський політик Ігор Марков. Проєкт, що переміг, викликав неоднозначну реакцію. Багато хто звинуватив авторську групу у відсутності смаку (у народі пам'ятник отримав прізвисько "наркоман на голці"). На відкриття пам'ятника восени 2012 року приїжджали син артиста Микита Висоцький та російський актор Михайло Пореченков.