Скандал з прокурорами-інвалідами: новий генпрокурор повідомив рішення
Прокурорів з інвалідністю знову перевірять на достовірність статусів
Питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало широкий суспільний резонанс і за 9 місяців не вирішено. Новий Генеральний прокурор України Руслан Кравченко повідомив свою позицію щодо вирішення цього питання.
Зазначається, що у законодавстві не передбачено для Генерального прокурора повноваження одноосібно звільняти прокурорів, в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності.
Звільнення прокурорів, за вказаних обставин, відбуваються на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
За даними Кравченка, наразі в органах прокуратури залишилось 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням, які задовольнив генпрокурор.
"Сьогодні я ухвалив рішення, в межах своїх повноважень, що всі прокурори з інвалідністю будуть скеровані на розгляд КДКП.
Окрім тих, які мають статус:
— інвалідів дитинства,
— особи, що зазнали невідновних втрат для здоровʼя,
— мають онкологічні захворювання,
— є інвалідами війни.
Таких в органах прокуратури 136 осіб", – наголосив Кравченко.
Тож, на 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії.
"Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, буде підтверджено.
При цьому, встановлені факти недоброчесності, не повинні ставити "хрест" на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу. Відновлення довіри — це шлях, який має пройти кожен. Без винятків. Без маніпуляцій. Процес запущено. Чекаємо на рішення. І це буде рішення не за емоціями, а за законом", – додав Кравченко.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що Міністерство охорони здоровʼя повідомило, що скасувало 74 інвалідності з 526 прокурорів, які їх мають. Однак, попри підтвердженні фейкові інвалідності, Офіс Генерального прокурора не звільнив жодного з цих прокурорів.