На Одещині заблоковано роботу підрозділу ППО через арешт боєприпасів
Військові заявляють, що через ДБР не можуть виконувати свої обов’язки з захисту неба на півдні України
Військовослужбовець Андрій Смірнов заявив, що Державне бюро розслідувань конфіскувало в нього боєприпаси під час їх перевезення. Через це, за його словами, заблокована робота підрозділу ППО на півдні України. У ДБР кажуть, що проводять досудове розслідування за привласнення боєприпасів.
Про це hromadske повідомили підполковник Військово морських сил ЗСУ Андрій Смірнов та пресслужба Державного бюро розслідувань.
Військовослужбовець запевняє, що відповідно до наказу командира частини, у ніч проти 5 листопада військові перевозили вибухові речовини з військової частини до району виконання бойових завдань.
Йдеться про вибухові речовини для FPV-дронів, які необхідні для знищення дронів-розвідників над Одеською областю.
За словами Андрія Смірнова, під час перевезення він мав із собою всі необхідні документи, накладну на ці матеріали та дозвіл на транспортування. Однак працівники ДБР усе ж конфіскували боєприпаси.
Підполковник ВМС наголошує, що через це підрозділ, який створили для знищення російських дронів-розвідників, не отримав необхідних боєприпасів і не зміг виконувати бойові завдання.
За його словами, у ДБР йому закидають нібито він віз боєприпаси на продаж і вважають це викраденням воєнного майна.
Справу вже двічі розглядали в суді. Київський суд в Одесі продовжив конфіскацію боєприпасів. Рішення оскаржували в апеляційному суді Одеси, але той підтримав позицію ДБР та підтвердив рішення про арешт майна на невизначений термін.
У Державному бюро розслідувань журналістам hromadske повідомили, що здійснюють досудове розслідування за фактом привласнення військовослужбовцем боєприпасів. Це — ч. 4 ст. 410 Кримінального кодексу України.
Там кажуть, що в листопаді під час огляду авто на блокпосту у військовослужбовця була виявлена "активна броня з тротилом". За даними ДБР, вибухонебезпечні речовини перевозились "без дотримання вимог безпеки при транспортуванні таких вантажів та дозвільної документації".
Наразі призначена вибухотехнічна експертиза та триває досудове розслідування.
При цьому ДБР вважає, що вилучення вибухівки не впливає на обороноздатність підрозділу, який здійснює захист повітряного простору регіону.