Легенди російського спорту засуджені в Україні - автор закону про анексію Криму досі ні
Затягування справи проти автора закону про анексію Криму – що відомо
Легенда російського хокею Владислав Третьяк та відомий боксер Микола Валуєв засуджені Хмельницьким судом за статтею 110 Кримінального кодексу – посягання на територіальну цілісність та недоторканність України. Вирок – по 15 років кожному із конфіскацією майна. Звинуваченню вдалося довести, що Третьяк і Валуєв, як депутати вищого законодавчого органу Росії від путінської партії "Єдина Росія", своїми діями 2014-го року сприяли анексії Криму та початку збройного конфлікту на Донбасі, а на початку 2022-го – розв'язанню та розпалюванню повномасштабної війни проти України.
Втім, подібну оперативність та ефективність у покаранні російських військових злочинців можна побачити зовсім не у всіх українських судах. Так у Печерському суді столиці вже 11 місяців судять колегу Миколу Валуєва та Владислава Третьяка – ще одного "багаторазового" депутата Держдуми від путінської "Єдиної Росії" (4 скликання), Магомеда Гаджиєва. Судять – за тією самою статтею 110 КК. У мережі є інформація, що сам Гаджієв не лише голосував за анексію українського Криму, але виступив у ролі співавтора закону. Потім міг фінансово підтримувати ватажків терористичних "Л/ДНР", а після лютого 2022-го міг особисто фінансувати окупаційні підрозділи армії РФ, складені з етнічних дагестанців.
За всієї очевидності військових злочинів Гаджиєва, розслідування щодо нього відбувається підозріло пасивно. За 11 місяців суддя Печерського суду Анна Гридасова провела лише одне повноцінне засідання, а підозру в спонсорстві терористичних організацій досі не оголошено, незважаючи на те, що у вільному доступі перебуває незліченна кількість відеодоказів вини ексдепутата дд рф.
Повільний розгляд справи одного з ключових військових злочинців зрештою привернув увагу ветеранів російсько-української війни. Останнє засідання у справі Гаджиєва, яке відбулося 24 червня, відвідала група військових, які заявили напередодні про створення громадської ініціативи щодо сприяння українським судам "Антипортнов".
"Ми вимагаємо термінового рішення суду, екстрадиції злочинця та конфіскації його активів на користь України", - заявили в суді ветерани.
11 липня громадське об'єднання ветеранів "Якісне суспільство" відвідало громадську приймальню Служби безпеки України та передало офіційне звернення Главі СБУ Василю Малюку.
"На сьогодні ми спостерігаємо бюрократичне зволікання та фактичну бездіяльність, що дозволяє особам, які прямо чи опосередковано причетні до тероризму проти України, залишатися за межами кримінальної відповідальності. Це виглядає або як свідома зневага, або ознаки політичного прикриття чи корупційного впливу на слідство. Ми переконані, що СБУ має бути не пасивним спостерігачем, а фронтовим інструментом правової відповідальності для ворогів держави – зокрема для представників політичної верхівки РФ, причетних до окупації, депортації та злочинів проти людяності", – йдеться в офіційному зверненні.
За словами лідера ГО Тодора Пановського, ветеранська організація попросила СБУ з'ясувати та оприлюднити причини затягування кримінального провадження у ще одній кримінальній справі стосовно Магомеда Гаджиєва – за статтею Кримінального кодексу "фінансування тероризму" та призначити відповідального офіцера за координацію слідства у цій справі.
"Ветерани залишають за собою право ініціювати громадську кампанію як в Україні, так і за її межами, щоб привернути увагу до безкарності агентів впливу РФ в Україні. Водночас ми щиро сподіваємося, що СБУ виявить і притягне до відповідальності всіх "кротів", які допомагають військовим злочинцям уникати відплати" - заявив Тодор Пановський.