Колишній власник збанкрутілого "Дельта Банку" Лагун, ймовірно, не зможе “відсидітися” в Австрії: ЗМІ
Ексбанкір Лагун міг потрапити у список на екстрадицію, про сприяння якої просив Зеленський австрійську владу
Спокійне життя олігархів, які, ймовірно, переховуються від українського правосуддя, в Європі, може припинитися. У переліку тих, кому вірогідно доведеться або змінювати локацію, або нести відповідальність, міг опинитися колишній власник збанкрутілого десять років тому "Дельта Банку" Микола Лагун.
Ексбанкір, як пише видання “Українські новини”, перебуває у Відні, де маючи російський паспорт, отримує доходи з бізнесу в Україні.
Як пише ЗМІ, загальна сума збитків, які, за даними правоохоронних органів та Нацбанку, спричинив державі Лагун, перевищила 50 млрд грн. На судові засідання з австрійської столиці він включається онлайн. Розглядаються справи, як пише ЗМІ, і щодо його банкрутства як фізособи - Лагун намагається списати більшість своїх боргів перед держбанками. Видання нагадало, що колишній банкір був оголошений в міжнародний розшук у справі про багатомільйонне фінансове шахрайство.
ЗМІ зазначає, що становище Лагуна може значно погіршитися, адже 16 червня президент Володимир Зеленський звернувся до австрійської влади з проханням сприяти екстрадиції в Україну олігархів, що переховуються на території цієї європейської країни.
Зазначається, що Лагун має російський паспорт, однак це, навряд чи його врятує від екстрадиції. До того ж колишній банкір, ймовірно, має тісні зв'язки з країною-агресоркою та “російські активи”.
Видання нагадало, що на початку липня президент Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт 13442 про затвердження рішення РНБО щодо примусового вилучення в Україні обʼєктів права власності Російської Федерації та її резидентів. ЗМІ припускає, що таке рішення можуть ухвалити й по конкретному громадянину. Наприклад, щодо Лагуна.
Зазначається, що Лагун, ймовірно, контролює величезні земельні масиви в Україні через мережу пов'язаних фірм та підставних осіб:
- у Білогородці та Бородянці Київської області - понад 300 га землі вартує більш як 1,2 млрд грн,
- на Івано-Франківщині - 147 га курортної землі в селі Бистрець,
- на Чернігівщині - понад 60 га сільгоспугідь,
- у селі Козин під Києвом - колишні турбази, переобладнані під котеджні містечка.
За даними ЗМІ, статус Лагуна цілком дозволяє йому отримати персональні санкції. Вони застосовуються як елемент "альтернативного" притягнення відповідальності, серед іншого, до громадян України, що перебувають поза межами фактичної юрисдикції українського правосуддя, але при цьому виводили кошти з України.
Тож, видання припускає, що Лагуну ймовірно доведеться, або змінити локацію перебування, або відповісти за вчинене.
Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що відомо про майно чернівецького судді Олега Проскурняка.