Свято Андрія Першозваного: що можна і не можна робити 30 листопада
30 листопада відоме під назвами Андрій Первозванний, Андрій Зимовий, Андріїв день, Григорій Чудотворець
Як інформує портал "Коментарі", 30 листопада за новим церковним календарем згадують апостола Андрія Першозваного, а також святителя Фрументія. У народі день прозвали просто – Андрія.
Зауважимо, 2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше.
Православне свято 30 листопада за новим календарем (13 грудня за старим) - день пам'яті апостола Андрія Першозваного (Андрія Первозванного), одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа, а також святителя Фрументія, архієпископа Індійського.
Апостола Андрія прозвали Першозваним тому, що він став першим із найвірніших учнів Христа і був із ним поруч до самого розп'яття, бачив Воскресіння і Вознесіння Ісуса. Також, завдяки Андрію, у Христа з'явився ще один учень - Симеон, брат Андрія, якого згодом назвали Петром.
Існує давня легенда, яка пов'язує Андрія з Україною. Одного разу під час своїх мандрів апостол зі своїми учнями прийшов у чорноморські степи. Піднявшись угору Дніпром, він присів відпочити й випити води на кручах. Милуючись краєвидом перед собою, Андрій напророкував, що саме тут буде побудовано велике місто, яке освятить усю землю. Через багато століть на тому місці заснували Київ.
Дуже популярними в День Андрія були ворожіння. І хоча церква засуджує такі ритуали, дівчата дуже любили збиратися на Андріївські вечорниці та зазирати в майбутнє. Із цим днем пов'язано багато ігор, забав і розіграшів.
Згідно з давніми прикметами, в Андріїв день заборонено займатися інтелектуальною працею, інакше в старості можна втратити розум. Також у цю дату не варто важко фізично працювати, прибирати і робити ремонт.
Не можна в свято 30 листопада пити спиртні напої.
Заборонено лаятися, конфліктувати, бажати зла іншим людям. Недобрі дії повернуться вам бумерангом.
Не приміряйте чужий одяг і взуття, щоб не перейняти на себе проблеми іншої людини.
Читайте також на порталі "Коментарі" - введення в храм Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити цього дня, а від чого краще утриматися.