Єпіфанів день: що категорично не можна робити 25 травня

Християни святкують церковне свято 25 травня на честь святого Єпифанія Кіпрського, а в народі цей день називають Рябінівкою

У середу, 25 травня, церква вшановує пам'ять Єпифанія Кіпрського, який є одним із ранніх Отців Церкви. Які існують традиції та заборони у цей день?

Відомо, що Єпіфаній прославився значними викриттями єресей. Він здобув хорошу освіту, прийняв християнство, роздав свою спадщину бідним людям і почав вести пустельне життя. Коли він повернувся до Палестини, почав навчатися у Авви Іларіона, ходив із проповідями, а потім переселився на Кіпр, де став епіскопом і почав керувати церквою, яка відрізнялася благочестям і благодійністю. Помер Єпіфаній під час морської подорожі. Церковні перекази кажуть, що одного разу він воскресив померлого сина язичника. Зарахований до лику святих у Православній та Католицькій церквах.

У народі 25 травня називають Рябинівкою, на честь одного з найкрасивіших дерев наших предків. Цього дня дівчата приходили у сарафанах червоного кольору до горобини та просили вберегти будинки від пожеж. Про це православні просили і святого Єпифанія.

Вважається, що дерево із цими червоними ягодами може захистити не лише від пожеж, а й інших нещасть. Саме тому горобину садили в палісадниках.

Що не можна робити в Єпіфанів день?

- згідно з повір'ям, якщо ви цього дня зібралися до церкви, то про це не варто говорити нікому;
- не можна зрізати і приносити в будинок білі кувшинки, інакше можуть статися якісь неприємності;

- не можна скупитися, інакше можна втратити набагато більше;

- не можна лаятися, ображатися і пліткувати;

- у раковині не бажано залишати брудний посуд на весь день.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, які свята відзначаються у травні 2022 року.