Чому 22 травня вважають одним із найнесприятливіших і навіть страшних днів: як уникнути нещастя
Згідно з повір'ями, у цей час народжується зміїний цар Василиск, який міг убити одним поглядом
22 травня в українській церкві вшановують мученика Василіска, який постраждав під час гоніння на християн у IV столітті. Народна назва – Василісків день.
До святого мученика віруючі звертаються з молитвами і просять зцілити від хвороб, надати сили, щоб винести життєві негаразди, зміцнити у вірі.
У народі день називають Василісків день і вважають його одним із найнесприятливіших і навіть страшних. Згідно з повір'ями, у цей час народжується зміїний цар Василіск, який міг убити одним поглядом. Звичайно, до святого зміїний цар стосунку ніякого не мав. З дому цього дня намагалися зайвий раз не виходити - займалися прибиранням, пранням та приготуванням.
Серед головних заборон дня – не можна сваритися, ображати будь-кого, лінуватися і пліткувати. Церква не схвалює жадібність, заздрість, марнославство та зневіру.
У народі вважається, що у Василісків день не слід розпочинати нову роботу - на неї чекає провал, також не можна працювати на городі та в полі - замість урожаю вродяться волошки та полин.
Наші пращури гадали, яким буде врожай і погода. Так, якщо горобина цвіте – осінь буде ранньою. Якщо у цей день горобці гнізда будують, то почнуться дощі. Дощ сьогодні пішов до хорошого врожаю, а якщо вночі гримить, то погода незабаром налагодиться. Жаби голосно квакають – буде врожай вівса. Вважається, що після Василіскова дня має настати тепло.
Читайте також на порталі "Коментарі" - 21 травня в українській церкві згідно з новим календарем почитали двох святих, яких за великі справи прирівняли до апостолів та називають рівноапостольними – царицю Олену та її сина Костянтина.
Віруючі зверталися до святих Олени та Костянтина з проханнями дарувати мир і благоденство, молилися за мудрість, здоров'я, терпіння.