Черниці зі всього світу масово їдуть у Ватикан: яку місію мають виконати перед конклавом

Черниці попри те, що вони не мають право голосу при виборі Папи, їдуть у Ватикан, бо мають місію

Хоча монахині не мають права голосу у виборах Папи, близько 900 настоятельок жіночих чернечих орденів зібралися в Римі, щоби визначити подальші кроки для своєї спільноти — всього за кілька кілометрів від місця, де цього тижня кардинали розпочнуть голосування за наступника Папи Франциска.

Сестра Мері Баррон, голова Міжнародної спілки настоятельок, закликала учасниць та десятки тисяч черниць по всьому світу молитися за мудрий вибір нового Папи та роздумувати, як продовжити справу реформ, започатковану Франциском.

"Ми маємо залишатися пильними й робити свій внесок у підтримку вогню оновлення Церкви", — звернулася вона до зібрання, в якому черниці були як у звичних одежах, так і в традиційних габітах. Її промову перекладали на кілька мов, тож багато хто слухав її через навушники поверх вуалі.

Пленарна асамблея Міжнародної спілки настоятельок, яка представляє понад 450 тисяч черниць у всьому світі, відбувається цього тижня — паралельно з конклавом 133 кардиналів у Сикстинській капелі.

Католицька Церква досі дозволяє священство лише чоловікам, тож саме вони вирішуватимуть, хто очолить спільноту з 1,4 мільярда вірян.

Сестра Баррон закликала присутніх, які востаннє збиралися в 2022 році, залишатися вірними баченням Папи Франциска — Церкви, що слухає кожного, і бути свідками віри, які "наважуються мріяти про майбутнє, сповнене безмежної любові Бога".

Посилаючись на поезію Емілі Дікінсон та Майї Енджелоу, вона підкреслила: черниці мають не лише допомагати найбільш вразливим, а й нести надію.

"Наш шлях уперед може бути неясним чи нетрадиційним, але його освітлює мова надії", — сказала вона.

На завершення вступної молитви сестри взялися за руки та проголосили на кількох мовах: "Ми — паломниці надії".

Серед присутніх була також сестра Наталі Бекар, яку Папа Франциск у 2021 році призначив першою жінкою на посаді заступниці секретаря у Синоді єпископів. Цей крок багато хто сприйняв як ознаку потенційних змін у суворо чоловічій церковній ієрархії та її поступового відкриття до жіночого лідерства.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у Ватикані передбачили, хто стане наступним Папою.