"Жити не хочеться": лікар про вплив коронавірусу на психіку

Лікар повідомив, що вчені розділилися на два табори в оцінці впливу коронавірусу на психіку людини

Вчені відзначають специфічний вплив коронавірусної хвороби на психіку людини. Детальніше про це розповів лікар-інфекціоніст Євген Дубровський в ефірі телеканалу "Україна 24".

Лікар зазначає, що вірус дійсно впливає на емоційний стан людини й навіть може викликати депресію.

"Всі, хто хворіють - друзі, колеги - кажуть, що це дуже дивне захворювання, - заявив Дубровський. - Начебто температура невисока, але страшенна слабкість і така апатія, що нічого не хочеться: жити не хочеться, не хочеться нічого робити, ні думати, ні читати книгу".

При цьому, зовні прояви захворювання у людини, за словами медика, "технічно мінімальні". Як розповів Дубровський, у медиків є дві позиції з приводу того, як і чому коронавірус впливає на людську психіку.

"Одні вважають, що вірус нейротропний. І те, що ми втрачаємо запах, нюх - це дія на нервову систему, на мозок, - повідомив лікар. - Інші, оптимісти, не поспішають такі висновки робити і говорять, що це проблеми з рецепторами в носовій і ротоглотці. Тому, напевно, не все так страшно".

Невропатологи, додав експерт, схиляються до думки, що вірус дійсно нейротропний, тобто - впливає на психіку.

Нагадаємо, лікар спрогнозував, скільки хвиль пандемії коронавірусу нас очікує в майбутньому і назвав дату, коли імовірна "смерть" цієї інфекції.

Як повідомлялося раніше, медики озвучили загрозливий прогноз через поголовний прийом антибіотиків. За прогнозами експертів, у 2050 році через явище антибіотикорезистентності ми можемо побачити, як помирають від пневмонії наші внуки.