Який штам коронавірусу стрімко поширюється в Україні
В Україні понад два десятки інфікованих "Дельта"-штамом коронавірусу
Коронавірус поступово мутує, з'являються нові небезпечні штами, які інфікують населення. Зараз в Україні набирає обертів новий штам "Дельта", якого побоюються навіть лікарі. За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, в країні кількість випадків інфікування "Дельта"-штамом коронавірусу зросла удвічі, збільшившись до 300 випадків.
Кузін зазначив, що в Києві виявлено вже 21 інфікований Дельта-штамом коронавірусу. Про це повідомляє "Суспiльне". За минулу добу в Україні діагностували 1263 нових хворих COVID-19. При цьому серед хворих 73 дитини й 52 медики.
За добу кількість смертей в результаті ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, зросла з 24 до 44. Загальна кількість померлих за весь час епідемії становить 53 217 осіб.
У лікарні за добу доставили 613 осіб з діагнозом COVID-19. Найбільшу кількість нових хворих було виявлено в Києві - 166 осіб, в Одеської області - 99 осіб, Донецькій - 84 особи, Харківській - 78 осіб і Львівській областях - 78 осіб.
"Дельта"-штам коронавірусу SARS-CoV-2 - один зі штамів вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID-19. Вперше виявлений і описаний в Індії. Передача відбувається у різних вікових групах, включаючи осіб від 12 до 20 років. Інкубаційний період становить не 3-7 днів, а 1-3 дні. Також відзначається підвищене вірусне навантаження (порівняно з іншими штамами). Період виведення збудника з організму становить 13-15 днів, в той час, як для інших штамів він становить 7-9 днів.
Симптоми "Дельта" трохи відрізняються від симптомів оригінального коронавірусу.
Серед основних симптомів:
- головний біль;
- біль у горлі;
- нежить;
- лихоманка.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що лікарі розповіли, чому Україна підходить не готовою до нової хвилі коронавірусу. Лікар-епідеміолог Олексій Галімський заявив, що жоден фахівець не візьметься прогнозувати масштаби нової хвилі захворюваності в Україні, тому потрібно розуміти, що нас чекає найгірший сценарій, який багатьом здається нереалістичним, адже зараз начебто немає причин для паніки.