У чому секрет безсимптомного перебігу COVID-19
Причиною безсимптомного перебігу коронавируса може бути наявність антитіл в організмі
Перебіг COVID-19 може бути безсимптомним, якщо в організмі є антитіла від інших коронавірусів. Таким чином, антитіла захищають при інфікуванні SARS-CoV-2 забезпечують більш легкий перебіг хвороби. Це і може бути головною причиною безсимптомного перебігу коронавірусу. Про це оприлюднили дослідження в журналі Nature Communication вчені з Університету Барселони.
Відомо, що всього в сімействі цих вірусів налічується 43 види. Вчені спробували з'ясувати, наскільки довго в крові можуть залишатися антитіла до SARS-CoV-2. Спочатку експерименту у 13,5% учасників визначалися антитіла до SARS-CoV-2, а через пів року - у 16,4% учасників. В середньому рівень антитіл був стабільним протягом цього часу. Серед 33 заражених коронавірусом шукали антитіла до інших видів ковіду, це і допомогло знайти причини безсимптомного перебігу хвороби.
У 2020 році американські вчені довели небезпеку безсимптомних носіїв коронавірусу, проаналізувавши аналізи понад 30 тис. осіб. В організмах таких пацієнтів міститься майже така ж кількість частинок вірусу, як і людей з симптомами.
Залежно від віку і статі пацієнтів, симптоми COVID-19 могли відрізнятися, але ось більшість з них:
- втома;
- кашель;
- задишка та інші респіраторні симптоми;
- аносмия або агевзія;
- біль в горлі;
- лихоманка;
- ринорея;
- головний біль;
- озноб;
- симптоми порушення травлення.