Лікар розвіяла популярний міф щодо вакцини проти COVID-19
Лікар розповіла, чи впливає РНК, на основі якої створена вакцина, на гени людини
Рибонуклеїнова кислота (РНК), на основі якої створена вакцина проти коронавірусу, не може вплинути на гени людини. Про це заявила імунолог Алла Волоха.
За словами лікаря, РНК не впливає на гени та ніяким чином не змінює ДНК.
Медик також повідомила, коли потрібна вакцинація другою дозою при появі алергічної реакції на першу (адже всього потрібно два щеплення). За словами Волохи, протипоказана друга доза в разі важкої алергічної реакції, але така, каже експерт, дуже рідко трапляється. Наприклад, пацієнти у Великобританії мали важкий анафліактичний шок чи анафліактоїдну реакцію, однак у цих людей і раніше були важкі алергічні реакції в житті.
Нагадаємо, генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш попередив, що "вакцинний націоналізм" розвивається "повним ходом", в результаті чого бідні люди по всьому світу спостерігають за підготовкою до вакцинації проти коронавірусу в деяких багатих країнах і задаються питанням, чи будуть вони вакциновані й коли. На цей момент лише найбагатші країни мають доступ до вакцини від COVID-19
Як повідомлялося, компанія Airfinity провела дослідження, згідно з яким розвинені країни закупили 53 відсотки всіх світових вакцин. А близько 67 держав можуть залишитися без вакцини. Такі країни, як ЄС, США, Канада, Австралія, Великобританія і Японія на цей момент викупили майже всі дози вакцини Moderna і 96% доз вакцини Pfizer / BioNTech.