Вчені виявили гори, які в 4,5 рази вищі за Еверест: де вони знаходяться
Навіть школяр знає відповідь на запитання «Яка найвища гора в світі?» Звісно ж, Еверест! Але відсьогодні ця відповідь вже не настільки однозначна.
На думку американських науковців з Університету Алабами, на нашій планеті є гори, набагато вищі за Еверест. Проте ні піднятися на них, ні хоча б побачити їх неможливо, оскільки знаходяться вони дуже глибоко під землею.
8 849 метрів – висота Евересту, підкорити яку мріє кожен альпініст. 38 624 метри – висота підземних гір, які виявили геологи. Знаходяться вони на глибині майже 3 000 км!Ці гігантські гірські хребти, які називаються зонами наднизьких швидкостей (ULVZ), розташовані на межі ядра та мантії всередині Землі, кажуть науковці. Вони повність приховані, і побачити їх не можна, аж поки їх не виявлять сейсмічні дані землетрусів чи атомних вибухів.
Команда вчених досліджувала ці ULVZ за допомогою сейсмологічних станцій в Антарктиді. Найпівденніший континент є цікавим місцем для вивчення цих прихованих гір-монстрів, тому що знаходиться далеко від будь-яких тектонічних плит, які зрушилися.
Вчені припускають, що ці гори можуть бути залишками стародавньої океанічної кори, яка була втиснута глибоко в надра Землі, або частинами мантії, яку перегріло гаряче ядро планети.
Однак одна із авторок відкриття, Саманта Хансен, переконана: гігантські гори можна знайти по всій планеті. А це суперечить ідеї, нібито високі підземні піки колись були дном стародавнього океану.Що б там не було, відкриття має надзвичайно важливе значення.
"Сейсмічні дослідження, подібні до наших, забезпечують зображення внутрішньої структури нашої планети з найвищою роздільною здатністю, – пояснює Саманта Хансен. – Ми виявили, що ця структура значно складніша, ніж вважалося раніше".
На думку вчених, якщо вони разгадають загадку підземних гір, їм відкриються й інші таємниці глибинної структури Землі. Зокрема, зможуть отримати цінні підказки щодо підземних поштовхів, зміщення тектонічних плит, коли вони рухаються від земної кори до глибинної мантії.