Що чекає на світ, якщо Індія і Пакистан застосують один проти одного ядерну зброю

Вчені вже спрогнозували, які жахи можуть чекати на людство, якщо Індія та Пакистан обміняються ядерними ударами

Ймовірна ядерна війна між Індією та Пакистаном може призвести до глобальної катастрофи та загибелі близько 99% населення планети, попереджає один із науковців. На тлі зростання напруженості між двома ядерними державами, світова спільнота дедалі більше занепокоєна ризиками, які несе їхній конфлікт.

Відносини між Індією та Пакистаном досягли найнижчої точки з 2019 року, коли внаслідок теракту в Кашмірі загинули 40 індійських військових. Індія звинуватила Пакистан в організації нападу, проте Ісламабад ці звинувачення відкинув. Відтоді країни обмінялися дипломатичними демаршами, пригрозили виходом із ключових угод та вислали дипломатів.

На тлі цього Індія натякнула на можливість обмеженої військової операції. Пакистан відповів, що у разі агресії діятиме жорстко, включно з військовою відповіддю. Обидві країни мають ядерну зброю: Індія дотримується політики "не першого удару" — вона застосує ядерну зброю лише у відповідь на ядерну атаку. Натомість Пакистан використовує стратегію "повного спектра стримування", що дозволяє йому застосувати тактичну ядерну зброю навіть у відповідь на звичайну військову агресію.

Однак якщо протистояння переросте у повномасштабну ядерну війну, наслідки будуть катастрофічними для всього людства. Зокрема, в мережі було оприлюднено модель потенційного сценарію, створену неназваним науковцем. За його підрахунками, ядерний конфлікт між Індією та Пакистаном спричинить утворення 47 мегатон вуглецевої сажі — не в результаті самих вибухів, а через масштабні ядерні пожежі у мегаполісах.

"Це буде щось на кшталт багаття на стероїдах. Пожежа нагріває повітря, піднімає дим угору, утворює буревій, що затягує холодне повітря з боків і роздмухує полум’я, змушуючи горіти все навколо. Плавитиметься скло й метал, асфальт стане палаючою рідиною", — пояснив науковець.

За його словами, подібний ефект спостерігався в Хіросімі, однак у випадку мегаполісів на кшталт Нью-Делі масштаби будуть незрівнянно більшими. Хмари сажі піднімуться у стратосферу, де жоден дощ не зможе їх знищити. Це призведе до глобального затемнення, обвалу температур, знищення врожаїв і масового голоду.

"Понад п’ять мільярдів людей загинуть від голоду — зокрема 99% американців, росіян, європейців та китайців", — йдеться у дописі.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Пакистан пригрозив Індії ядерною зброєю.