Лякаюче червоне небо над Україною: синоптики пояснили причину
Появу великої кількості червоних тонів у небі пояснили особливостями погоди взимку
Українці взимку часто спостерігають вражаючий захід сонця - небо грає різними відтінками червоного. В Українському гідрометцентрі пояснили, чим спричинене таке явище.
За поясненнями синоптиків, взимку повітря зазвичай холодніше і чистіше через менший вміст вологи. Завдяки цьому червоні відтінки стають яскравішими, оскільки пил і водяна пара менше впливають на розсіювання.
Зазначається, що таким чином, взимку червоне небо на заході виглядає яскравішим через поєднання чистішої атмосфери, кристалів льоду та фізичних властивостей світла.
Нагадаємо, що у листопаді 2024 року, як писав портал "Коментарі", жителі столиці Росії побачили “кривавий” світанок. Небо було яскравого червоного кольору. Світлини з незвичним світанком публікували й пересічні громадяни, і посадовці.
Пояснили, що червоний світанок у Москві був викликаний особливим розсіюванням сонячного світла. При ньому через зважені частинки, у тому числі кристалів льоду в хмарах, синій спектр розсіюється найсильніше, а око сприймає в основному червоні та жовті відтінки, що відповідають світловим хвилям з довжиною від 590 до 780 нанометрів. Таке пояснення дав провідний спеціаліст центру погоди "Фобос" Михайло Леус.