"В українців відберуть житло, даних про яке немає в електронному реєстрі": що відомо

Російська пропаганда поширює черговий фейк

Українців нерідко лякають різними проблемами, які можуть виникнути через відсутність інформації в державних електронних реєстрах. У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували чергову неправдиву інформацію.

Аналітики центру зазначили: твердження про те, що в українців відбиратимуть житло, отримане до 2013 року, якщо воно не в електронному реєстрі, є неправдивою. У Центрі зазначили, що таку інформацію поширюють анонімні Telegram-канали та проросійські ресурси. Зазначається: нібито все, що було отримано в спадок чи приватизовано за часів СРСР, тепер незаконне.

Аналітики Центру заявляють, що насправді конфіскації житла не планується. Міністерство юстиції рекомендує внести відомості про майно, отримане до 2013 року, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Спеціалісти наголошують, що реєстрація покращує захист права власності та спрощення юридичних процедур, зокрема для отримання компенсації у разі пошкодження житла через війну.

“Це добровільний процес, і на чинність права власності це не впливає, якщо є відповідні документи, такі як договір купівлі-продажу чи свідоцтво про спадщину”, - йдеться у повідомленні.

У Центрі наголосили, що в Україні немає жодного закону про вилучення майна, оформленого до 2000-х років.

“Це маніпуляція російської пропаганди, спрямована на нагнітання страху серед людей, особливо старшого віку”, - пояснили в Центрі.

Нагадаємо: портал “Коментарі” писав, що на четвертому році повномасштабної війни українцям нараховують плату за утримання багатоквартирних будинків, що зруйновані внаслідок бойових дій.