Примусову мобілізацію працівників з бронюванням визнали та пояснили причину
Чому ТЦК мобілізують чоловіків з бронюванням: причину пояснили в Сухопутних військах
Мобілізація в Україні триває - нерідко зустрічаються випадки, коли працівники ТЦК мобілізують військовозобов'язаних попри наявність у них документів про наявність бронювання. У Сухопутних військах визнали, що такі ситуації трапляються та пояснили, що потрібно зробити, щоб таких випадків не було.
Сухопутні війська звернулися до заброньованих та керівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що проводять бронювання військовозобов’язаних. Військові нагадали, що бронювання виконується згідно з постановою.
Після формування та підписання списку на порталі "Дія" переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється автоматично.
Якщо бронювання не було оформлено в "Дії", то воно не з'являється в реєстрі автоматично. Тому потрібно подати до ТЦК повідомлення про бронювання. Без цього повідомлення ТЦК не мають підстав вносити "броню" до реєстрів.
У разі відсутності інформації про бронювання працівника в реєстрі органам та організаціям необхідно звернутися до ТЦК, в якому заброньований військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку.
Нагадаємо, що Україні триває мобілізація, в рамках якої до лав ЗСУ призивають чоловіків віком від 25 до 60 років. Однак, як розповів портал “Коментарі”, повсякчас виникають обговорення доцільності зниження призовного віку до 20 і навіть 18 років. Примусова мобілізація чоловіків, молодших 25 років наразі не проводиться, однак така категорія військовозобов'язаних може мобілізуватися добровільно, отримавши при цьому певні “бонуси”.