Від випадкової знахідки до скарбу: п'ять скарбів, виявлених дилетантами

Найдорожчі скарби в історії, знайдені поціновувачами

Історія знає багато випадків, коли несподівані знахідки звичайними людьми призводили до відкриття справжніх скарбів. У цьому огляді ми розглянемо 5 найзнаменитіших скарбів, знайдених людьми, далекими від археології.

1. Скарб Стаффордшира (Англія, 2009 рік)

У липні 2009 року Террі Херберт, який шукає антикваріат за допомогою металошукача, знайшов на фермерських землях у Стаффордширі понад 3,500 предметів, більшість з яких були виконані із золота та срібла. Оцінка цього скарбу, датованого періодом англосаксонського королівства, перевищила 3.5 мільйонів фунтів стерлінгів.


2. Клад Хоксне (Англія, 1992)

Ерік Лоус, пенсіонер та любитель металошукача, виявив на полі в Саффолку скарб, що містить 15,234 римські монети, сотні срібних предметів та золотих прикрас. Сьогодні вартість цього скарбу оцінюється приблизно 1.75 мільйона фунтів.


3. Скарб Честер (США, 1981 рік)

Ерік Лоус, який проживає в штаті Нью-Джерсі, в 1981 році виявив у своєму саду мідний горщик, наповнений іспанськими золотими та срібними монетами XVIII століття. Оцінка скарбу склала близько 2 мільйонів доларів, що зробило його одним із найдорожчих скарбів, знайдених у США.

4. Клад Вікінгів на острові Гіроу (Шотландія, 2007 рік)

Девід Робертс, школяр і любитель історії, знайшов на острові Гіроу золоті та срібні предмети часів вікінгів, включаючи дорогоцінні прикраси та монети. Цей скарб, вік якого перевищує тисячу років, оцінили більш ніж у 2 мільйони фунтів.


5. Золото Чорного лебедя (Атлантичний океан, 2007 рік)

Американська компанія Odyssey Marine Exploration виявила на дні Атлантичного океану скарб із 500 тисяч срібних і золотих монет аварії корабля XVIII століття. Вартість скарбу була оцінена приблизно в 500 мільйонів доларів, що робить його одним із найцінніших підводних скарбів.


Ці випадки показують, як удача та допитливість можуть призвести до знахідок, що переписують історію та збагачують культурну спадщину людства.