Журналістів хочуть карати за публікацію інформації з державних реєстрів: що відомо
2 грудня 2024 року медіарух та правозахисні організації закликали депутатів не підтримувати цей законопроєкт у його поточній редакції.
Верховна Рада знову розгляне законопроєкт, що пропонує запровадити кримінальну відповідальність для журналістів за публікацію інформації з реєстрів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова парламентського комітету з питань свободи слова, депутат від фракції "Голос" Ярослав Юрчишин.
"І знову ці самі проблеми: законопроєкт 10242, який посилює кримінальну відповідальність за публікацію даних з реєстрів і отримав критику від медіаспільноти минулого року, знову потрапив до порядку денного Верховної Ради", – написав він.
За словами Юрчишина, його комітет пропонував провести консультації з журналістами та медіаекспертами, однак представники монобільшості не відповіли на цю пропозицію.
"Це означає, що законопроєкт, ймовірно, має на меті лише обмежити можливості розслідувачів ставити незручні питання щодо зловживань владою. Якщо ж метою є покращення захисту реєстрів, для цього є інші способи", – зазначив він.
Юрчишин додав, що разом з Ярославом Железняком і колегами з фракції "Голос" вони продовжуватимуть роботу над внесенням своїх правок.
Як повідомлялося раніше, 4 грудня Верховна Рада не підтримала законопроєкт №10242.
Цей законопроєкт передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України, зокрема, встановлення покарання за несанкціоноване втручання, розповсюдження або продаж інформації з публічних електронних реєстрів, а також посилення покарання під час воєнного стану за порушення в галузі інформаційно-комунікаційних систем.
2 грудня 2024 року медіарух та правозахисні організації закликали депутатів не підтримувати цей законопроєкт у його поточній редакції, зазначаючи, що він створює загрози для свободи слова та захисту журналістських джерел і викривачів корупції.
Раніше портал "Коментарі" писав, що в Україні злочинці активно йдуть на співпрацю з російським спецслужбами, погоджуючись виконувати терористичні завдання. Ось тільки диверсії окупантів вже вийшли на "новий рівень". Про це повідомив заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін.