За підозрою у держзраді затримано президента "Мотор Січ": про що говорить гучна справа СБУ

Ще один колишній «регіонал» і знову схильність до держзради

З'явилася інформація, що Служба безпеки України 22 жовтня затримала екс-нардепа, президента "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва. Його підозрюють у колабораціонізмі та звинувачують у допомозі державі-агресору. Про що говорить такого роду затримання? Чому сталося саме зараз? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.

"Мотор Січ" останнім часом було проблемним підприємством

Адвокат, кандидат юридичних наук Сергій Войченко зазначає, що перше питання, яке виникло після появи інформації про затримання Богуслаєва – чи не є це спробою переділу капіталу?

"Затримати лише керівника такого великого підприємства, звинувачуючи його в співпраці з росіянами, було б дивно. Зрозуміло, що самотужки він би не зміг провертати ті чи інші схеми", – зазначає експерт.

Проте, продовжує він, стало відомо, що співробітники СБУ затримали не лише президента АТ "Мотор Січ", а й начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства. І їм обом оголосили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

ст. 111-2 (допомога державі агресору).

Затримання відбулося в рамках кримінального провадження з незаконного постачання (через транснаціональні канали) з боку "Мотор Січ" товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

"Звичайно, цікаво було б вивчити матеріали справи, щоб зробити глибший коментар із погляду юриспруденції, – каже Сергій Войченко. - Втім, варто нагадати, що "Мотор Січ" останнім часом було проблемним підприємством. Ті самі скандали зі спробою передати його китайцям тощо".

Богуслаєв може стати однією із родзинок в обмінному фонді

На думку кандидата політичних наук, політексперта Дмитра Гаврилюка, якщо міркувати логічно, то колишні "регіонали" мають схильність до держзради.

"Є багато прикладів із минулого: Янукович, Сівкович, Азаров, Арбузов та інші "світила української політичної та економічної думки". Тож Богуслаєв, якщо його провину буде доведено, виявиться лише одним із…", – наголошує експерт.

На його думку, затримання відбулося саме зараз, тому що нагромадилося достатньо доказової бази.

"Важливо, щоб українська феміда зробила із затримання Богуслаєва показовий приклад – ось як може бути з керівниками підприємств, які працюють не на перемогу України та демонстративно розповсюджують російські та антиукраїнські наративи у публічному просторі", – вважає Дмитро Гаврилюк.

Він також не виключає, що Богуслаєв може стати однією із родзинок в обмінному фонді, давши можливість виміняти на нього наших військовополонених, наприклад, захисників "Азовсталі".

На тлі війни вкрай важливо виявити та покарати всіх колаборантів, усіх, хто співпрацював із ворогом

Юрист, громадський діяч Геннадій Кирія наголошує, що ми сьогодні бачимо активізацію діяльності правоохоронних органів. Це пов'язано з тим, вважає він, що суспільство має величезний запит на справедливість. І на нього доводиться реагувати.

"Справа Богуслаєва має розслідуватися чітко та прозоро. Щоб – жодних політичних, економічних умислів. Якщо його провину буде доведено, він має понести покарання за всією суворістю закону", – упевнений експерт.

На тлі війни дуже важливо виявити та покарати всіх колаборантів, усіх, хто співпрацював із ворогом, принісши війну на нашу землю, констатує Геннадій Кирія.

Читайте на порталі "Коментарі" - в історії поставили крапку: 12 проросійських партій в Україні остаточно під забороною.