Введеного воєнного стану не пробачили: у Південній Кореї ухвалили радикальне рішення

Парламент Південної Кореї проголосував за імпічмент президента Юн Сок Йоля. Тепер Конституційний суд має 180 днів для прийняття остаточного рішення

У Південній Кореї оголосили імпічмент президенту Юн Сок Елю 14 грудня. Це стало наслідком політичної кризи після введеного воєнного стану 3 грудня. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє "Yonhap".

Видання зазначає, 14 грудня Національна асамблея проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Єля через його невдале введення воєнного стану.

Оголошення імпічменту президенту Юн Сок Йолю 14 грудня підтримали 204 депутати, 85 виступили проти, а 3 – утрималися. Остаточне рішення про імпічмент має затвердити Конституційний суд країни.

Президент Південної Кореї підозрюється у державній зраді після того, як він оголосив у країні воєнний стан.

Відомо, що у Південній Кореї вже усунули президента з посади в порядку імпічменту. Йдеться про Пак Кін Хе, яку у 2017 році усунули на тлі корупційного скандалу за участю її подруги.

Раніше "Коментарі" писали – президент Південної Кореї Юн Сок Йоль запровадив у країні військовий стан, пояснивши це бажанням "захисту конституційного порядку країни" та боротьби з опозицією, яка "відстоює північнокорейські інтереси та заважає роботі уряду".

Військові оточили будівлю парламенту, проте опозиційні депутати прорвалися всередину та проголосували за відміну військового стану. У результаті президент та кабінет міністрів скасували указ.

У результаті президент Юн Сок Йоль зазнав великих нападів з боку головної опозиційної партії, які йому загрожували імпічментом або звинуваченнями в державній зраді після його короткочасної спроби ввести військовий стан.