Війну в Україні настав час закінчувати: яке послання Байден передав через Блінкена Сі Цзіньпіну

За інформацією WP, Блінкен прибув до Китаю, щоб закликати припинити надавати військову допомогу для РФ

Державний секретар США Ентоні Блінкен перебуває з офіційним візитом у Китаї. Ключова причина цього візиту – неспокій Вашингтона, що зростає тим, що війна РФ проти України стала можливою завдяки китайській військовій допомозі для Москви. Таким чином, Блінкен планує підштовхнути керівництво Китаю до того, щоб розірвати зв'язки з Кремлем і домогтися припинення війни в Україні. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише рейтингове видання "The Washington Post".

Автори матеріалу зазначили, що переговори в Шанхаї та Пекіні будуть спрямовані на врегулювання відносин, які стають "гострішими і суперечливішими" через продовження дискусій про роль Китаю у війні в Україні, претензій Пекіна щодо Південно-Китайського моря і дій США, спрямованих на зменшення залежності від китайського технологічного сектора.

"Ухвалення Сенатом у вівторок законопроекту, що вимагає від китайських власників TikTok продати свою компанію, безсумнівно, додасть додаткових суперечок з китайського боку. Це буде другий візит високопоставленого американського дипломата до Китаю після того, як відносини досягли дна на початку минулого року, коли китайська повітряна куля-шпигун пролетіла над континентальною частиною Сполучених Штатів", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що після того, як США запровадили багато санкцій проти РФ, у Білому домі звинувачують Китай у тому, що країна намагається підтримувати оборонний сектор Росії, що призводить до загибелі мирних жителів в Україні. Чиновники висловили сподівання, що спільна з Європою позиція буде більш ефективною, ніж одноосібні дії США.

Блінкен, перебуваючи з візитом в Італії, під час підходу до ЗМІ заявив, що Китай постачає РФ верстати, напівпровідники та інші товари, які допомогли країні-агресорові відновити свою оборонну промисловість за два роки після початку повномасштабного вторгнення. Якби цього не було, війна в Україні підійшла б до свого завершення.

"Якщо Китай, з одного боку, претендує на добрі відносини з Європою та іншими країнами, він не може, з іншого боку, підживлювати те, що є найбільшою загрозою для європейської безпеки з часів закінчення холодної війни", - пояснив Блінкен.

Читайте також на порталі "Коментарі" - про що Блінкен попередить Сі: що тепер чекає Китай за підтримку російської оборонки.