В Україну їдуть військові профі зі Швеції: чому це важливо з огляду на концентрацію військ РФ на кордоні

Швеція готова перекинути військових до України – "показати явну солідарність"

Міністр оборони Швеції Пітер Хултквіст підтримав пропозицію країн Балтії щодо проведення навчальної місії під керівництвом ЄС в Україні. Це може означати, що Швеція відправить в Україну офіцерів для навчання військових. Експерти проаналізували це повідомлення для видання "Коментарі".

Збільшення кількості військових інструкторів підвищить якісно та кількісно підготовку українських військових

Політолог, професор кафедри міжнародних відносин НАУ Максим Ялі впевнений, що будь-яка допомога, яка зміцнює обороноздатність нашої країни та сприяє досягненню нашими збройними силами стандартів НАТО, є вкрай важливою. Тим більше – за умов військово-політичного конфлікту з РФ.

"Особливо це важливо на фоні підвищення небезпеки повномасштабного вторгнення з боку РФ, про яке нас попереджають наші західні партнери. Збільшення кількості військових інструкторів підвищить якісно та кількісно підготовку наших військових. У принципі, таке рішення не є сенсацією, а було заплановано заздалегідь по лінії співпраці військових відомств України та ЄС", – зазначає Максим Ялі.

Він акцентує, що Швеція, яка також має морські кордони з РФ у Балтійському морі та економічні інтереси в країнах Балтії, на кордонах яких, так само як і на польському кордоні, зараз відбувається штучно створена не без допомоги Кремля міграційна криза, вирішили зробити свій внесок у посилення безпеки на кордонах ЄС

"Адже зміцнюючи обороноздатність України, вони тим самим сприяють встановленню балансу сил у Європі, від якого залежить і їхня власна безпека, і безпека ЄС загалом", – пояснює політолог.

Максим Ялі впевнений, що реакція Росії очікується негативною. А саме це повідомлення використовується, за його словами, пропагандистською машиною для обґрунтування посилення військової присутності РФ біля наших кордонів та проведення планових і позапланових навчань.

Військова співпраця – це завжди розмова про партнерство, підтримку. Чим більше таких країн буде, тим краще

Колишній розвідник, начальник військового відділу благодійного фонду допомоги армії "Повернися живим" Андрій Римарук акцентує, що в Україні вже довгий час діють міжнародні місії.

"Канадці, британці, прибалти, поляки, німці, американці періодично чи постійно з'являються у наших військово-навчальних центрах. Це і полігон Широкий Лан на Миколаївщині та Яворівський полігон у Львівській області. Коли бригада виходить зі Сходу відпочивши, сходивши у відпустки, наші хлопці виходять на бойове злагодження на ці полігони. І проводять там спільні заняття із міжнародними партнерами. Окремо займаються з офіцерами з командно-штабної роботи. Це важливо, тому що нас навчають працювати за стандартами НАТО, куди Україна так сильно прагне. Окремо інструктори – сапери, медики, розвідники – займаються з власне з хлопцями-солдатами. І ось, за великим рахунком, більше навчаються у нас. Закордонні партнери активних бойових дій не мають. І щодо польової, "чорної" роботи – тут Захід якраз таки переймає досвід у нас", – пояснює Андрій Римарук.

На його думку, для України добре, якщо до такого навчання приєднається ще й Швеція.

"Військова співпраця – це завжди розмова про партнерство, підтримку. Чим більше таких країн буде, тим краще, – впевнений Андрій Римарук. – Тим більше у нас впевненість, що ми не одні на цьому полі бою з Росією".

Читайте також на порталі "Коментарі" - Польща обговорює з Литвою та Латвією ідею активізувати статтю 4 НАТО.