В українців змінилась довіра до Верховної Ради
Дві третини українців недовіряють Верховній Раді. Це на 30% більше ніж на початку повномасштабного вторгнення.
Опитування проведене Міжнародним республіканським інститутом (IRI) показує, що в українців зменшилась довіра до Верховної Ради за два роки повномасштабної війни. На сьогодні Верховній Раді довіряють 29% опитаних українців.
В рамках опитування "Громадяни і парламент: довіра, взаємодія та відкритість в умовах воєнного стану" IRI запитали українців про ставлення до Верховної Ради. Виявилось, що у 2024 році Верховній Раді довіряють 29% опитаних українців, з них цілковито довіряють 6%.
Ці показники менші за результати опитування 2022 року, коли довіру до Верховної Ради висловили 56% українців, з яких 13% вказали у цілковиту довіру.
Натомість недовіру до ВР у 2024 році відчувають 66% українців, а кожен четвертий українець абсолютно не довіряє Верховній Раді. Ці показники стали вищими на 30% у порівнянні з 2022 роком, коли ВР не довіряли 36% українців.
Скільки українців довіряє Верховній Раді у 2022 та 2024 роках. Опитування IRI
Раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, як українці ставлять до підвищення податків. 14,5% українців готові сплачувати всі податки, які запровадить уряд, а 30,8% будуть платити лише основні податки. Натомість категорично проти сплати податків виступили 6,4% українців. Крім того, 25,3% українців вважають, що підвищення податків покращить забезпечення армії, проте 63,1% опитаних дотримуються протилежної думки.
Також "Коментарі" писали про нове опитування, яке показало, що для українців важливіше: свобода чи традиційні цінності. Свободу обрало 8 з 10 опитаних.