Український фільм встановив рекорд касових зборів: який саме
За перший вікенд прокату в Україні (з 4 по 7 квітня) фільм переглянули близько 13 440 глядачів
У дебютній документальній стрічці українського блогера та мандрівника Антона Птушкіна "Ми, наші улюбленці та війна", прем'єра якої відбулася 28 березня, торкнулися унікальних та зворушливих історії про взаємини тварин та їх господарів в умовах війни. Фільм, що став свідченням не тільки людської витримки, а й дивовижної здатності тварин адаптуватися до екстремальних умов, відразу привернув увагу широкої аудиторії та критиків.
За даними Forbes, картина Птушкіна встановила новий рекорд серед українських документальних фільмів, зібравши за перші вихідні у прокаті 2,3 мільйона гривень. Такий старт прокату залишив позаду навіть культовий фільм "20 днів у Маріуполі", удостоєний Оскара, який заробив 2,1 мільйона гривень за 16 уїк-ендів. З моменту прем'єри "Ми, наші улюбленці та війна" привернули увагу 13 440 глядачів, при цьому кінопокази проходили у 142 кінотеатрах на 174 екранах по всій Україні. Щодня влаштовується близько 240 сеансів.
Вероніка Ясінська, СЕО дистриб'юторської компанії Green Light Films, висловила думку про те, що такий старт прокату є безперечним успіхом для будь-якого проекту, незалежно від його формату. Особливе значення для фільму має і його міжнародне визнання: Антон Птушкін оголосив у своєму Instagram, що права на показ його фільму набув найбільшого американського мовника PBS. Таким чином, міжнародну версію "Ми, наші улюбленці та війну" буде представлено в рамках популярного документального проекту Nature від PBS, що є значним досягненням для українського кінематографа.
Фільм розповідає про надзвичайні обставини, в яких тварини – від котів та собак до ведмедів, левів, лемурів і навіть єменського хамелеону на прізвисько "Ігор" – опинилися разом зі своїми господарями в центрі воєнних дій у 2022 році. Ці історії підкреслюють не лише нескінченну відданість і любов між тваринами та людьми, а й неймовірну сміливість героїв, які не залишають своїх вихованців навіть у найнебезпечніших ситуаціях. Крім того, у стрічці відображені емоції іноземців, уражених героїзмом та стійкістю українського народу.