Українські інженери створили протез, що "читає" думки людини: деталі
Користувач зможе керувати дроном, змінюючи положення протеза в просторі й напружуючи різні м'язи
Україна тестує технологію, яка дозволяє керувати дронами за допомогою біонічного протеза. Віцепрем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров опублікував відео, де учасник з протезом MARS демонструє, як система реагує на рухи його м’язів.
Система MARS розроблена так, що завдяки сенсорам і штучному інтелекту вона розпізнає навіть дрібні напруження м’язів, "вловлюючи" наміри користувача. Це дозволяє керувати протезом, як звичайною рукою, а у майбутньому — виконувати ще складніші завдання, наприклад, дистанційно керувати дронами.
Федоров пояснив, що така технологія працює на зразок комп'ютерної миші: рухом протеза визначається напрямок, а різні напруження м’язів можуть "включати" команди, схожі на натискання кнопок. Це дає змогу користувачам протезів отримати більше можливостей, а в перспективі й зовсім змінити уявлення про те, як люди можуть взаємодіяти з технологіями.
За словами віцепрем'єра, технологія все ще на етапі тестування, але команда розробників із Esper Bionics планує вже наступного року випустити робочу версію протеза на ринок.
"Це той випадок, коли складно розрізнити технологію та магію", — додав Федоров, коментуючи вражаючі можливості новинки.
Раніше "Коментарі" писали, що український застосунок “Дія” отримав визнання світового рівня: він увійшов до списку 200 найкращих винаходів 2024 року за версією престижного журналу Time.