Україна стане частиною домовленостей: коли Трамп болюче вдарить санкціями по РФ
Адміністрація Трампа не виключає жорсткіших санкцій проти РФ, однак реалізація такого кроку потребуватиме часу
Адміністрація Дональда Трампа може піти на жорсткіші санкції проти Росії, однак ключову роль у цьому відіграють переговори зі стороною Китаю. Таку думку в ефірі телеканалу Еспресо озвучив політичний експерт Вадим Денисенко.
За його словами, на сьогодні не варто очікувати миттєвої реакції від Трампа або його оточення щодо посилення санкційного тиску на Кремль. Утім, Денисенко переконаний: ситуація може кардинально змінитися протягом найближчих одного-двох місяців. І основною умовою стане досягнення більш-менш чітких та реалістичних домовленостей між США та КНР.
Ще одним чинником, який може вплинути на рішення Трампа, є ставлення американських виборців до його зовнішньополітичної поведінки. Експерт вважає, що падіння рейтингів Республіканської партії та особисто Трампа значною мірою пов’язане не стільки з позицією щодо України, скільки з надмірно м’якою і навіть лояльною політикою щодо Путіна. Цей фактор, за словами Денисенка, залишається критичним у майбутніх рішеннях республіканської адміністрації.
Хоча Трамп наразі не демонструє рішучості, логіка геополітичного процесу підштовхуватиме його до жорсткіших дій щодо Росії. Особливо якщо стратегічні партнери США посилюватимуть тиск на Москву, а всередині країни посилиться запит на тверду зовнішню політику.
Портал "Коментарі" писав, що Європейський Союз готується до впровадження 18-го пакета санкцій проти РФ, і цього разу серед найпотужніших заходів — зниження граничної ціни на російську нафту. Такий крок може стати серйозним економічним ударом для Москви. Крім того, ЄС може повністю заборонити відновлення чи використання російських газогонів "Північний потік-1" і "Північний потік-2", заявив голова Центру спільних дій Олег Рибачук.