У Раді обрали членів Вищої ради правосуддя: що це означає – чому тягнули з рішенням
На посаду претендували четверо кандидатів після того, як у лютому більшість членів вийшли з ради
Верховна Рада обрала нарешті двох членів Вищої Ради Правосуддя (ВРП). Під час фінального голосування кандидатури Романа Маселка та Миколи Мороза підтримали 258 нардепів. Що означає це рішення? Чому з ним так затягли? На що може перетворитись українська судова система в найближчому майбутньому? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Обрання нових членів Вищої Ради Правосуддя навряд чи може кардинально вплинути на ситуацію
Доктор права, адвокат Іван Ліберман вважає, що є низка причин, чому так затягли з обранням нових членів ВРП.
На його думку, покращення роботи української судової системи залежить не від якихось комісій, не від якихось "фільтрів" у вигляді людей чи програм, а виключно від професіоналізму та мудрості кожного окремого судді у кожному окремому суді – у кожному конкретному рівні судочинства. Як у судах першої інстанції, так і в Апеляційному, Верховному, Конституційному Суді.
Відсутність об'єктивного правосуддя (верховенства права) завжди була темою критики української влади
Політичний аналітик Павло Нусс упевнений, що Романа Маселка, який став одним із нових представників Вищої ради правосуддя, точно не стане представником чи лобістом влади.
Павло Нусс вважає, що відсутність об'єктивного правосуддя (верховенства права) завжди була темою критики української влади та головним фактором стримування для інвесторів.
Фактично весь цей час ми спостерігали повну безкарність суддів
Адвокат Тетяна Матяш наголошує, що потреба у доукомплектуванні ВРП та початку роботи відповідних комісій була потрібна ще вчора. Адже проблеми, наголошує вона, утворилися у всіх сферах судової системи.
Крім того, продовжує вона повністю зупинено розгляд скарг на суддів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Рада ухвалила низку важливих рішень: про що вони говорять - чи це вплине на війну в Україні.