У НАТО без окупованих територій: думка українців змінилася

Найчастіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли респонденти віком від 50 років.

Частка респондентів, які готові підтримати вступ України до НАТО у випадку, якщо частина українських територій залишиться окупованою Росією, зросла до 47%. Півтора роки тому цю ідею підтримували 33% опитаних. Як передає портал "Коментарі", про це свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Соціологи з'ясували, що не готові підтримати вступ до НАТО, якщо частина території України буде окупованою, 36%, що на 16 відсотків менше, ніж у червні 2023 року.

Найчастіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли: респонденти віком від 50 років (40%); респонденти, які до повномасштабного вторгнення мешкали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях; респонденти, які живуть за межею бідності (46%); респонденти, які мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%).

Опитування проведено фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова з 29 листопада до 14 грудня 2024 року на територіях, контрольованих урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Методом face-to-face опитано 1518 респондентів. Теоретична похибка вибірки вбирається у 2,6%

Зазначимо, за результатами цього ж опитування стало відомо, що європейську інтеграцію України підтримують 69% респондентів, що на 14 відсотків більше, ніж у лютому 2022 року. Підтримка вступу до Європейського Союзу досягла рекордного рівня за період моніторингу.

Вступ до Євразійського економічного союзу (з Росією, Білоруссю та Казахстаном) схвалюють 1% українців. Ідею не приєднуватись до жодного союзу підтримало 18% респондентів. Респонденти від 18 до 49 років на 11,5% частіше повідомляли про підтримку вступу до Європейського Союзу, порівняно з респондентами, яким за 50 років.

Респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у центральних та західних областях, на 16% частіше підтримували євроінтеграцію, ніж мешканці південних та східних областей.