У Миколаївській області починається масштабна перевірка здоров'я жителів Миколаївщини, які постраждали від токсичних відходів МГЗ

Небезпека ситуації в тому, що може бути завдано шкоди здоров'ю не тільки тих людей, які проживають поруч з небезпечним виробництвом, а й усім іншим жителям Миколаєва

У Миколаївській області стартує масове медичне обстеження людей, які постраждали від відходів виробництва Миколаївського глиноземного заводу - червоного шламу. Як передає видання "Коментарі", про це розповів глава організації Василь Орел під час спілкування зі ЗМІ на прес-конференції.

Присутній на прес-конференції, судовий експерт Євген Юрченко поінформував, що процес уже розпочався. Для експертизи було взято волосся людей, які проживають поруч зі шламосховищем МГЗ. Як виявилося, практично у всіх зразках було виявлено значно перевищено допустиму норму кількість цілоъ низки шкідливих елементів, які можуть стати причиною появи раку і інших хвороб.

Глава Дослідницького комітету Українського союзу клінічної онкології В'ячеслав Копецький підтвердив, що хром, кадмій, берилий і нікель в надмірній кількості в організмі людини може призвести до появи раку легенів, титан - небезпечний, тому що викликає рак шкіри, галий в організмі - це прямий шлях до появі раку легенів, сечового міхура і шкіри.

Адвокат ГО "Стоп шлам" Артемій Воробйов зазначив, небезпека ситуації в тому, що може бути завдано шкоди здоров'ю не тільки тих людей, які проживають поруч з небезпечним виробництвом, а й іншим жителям Миколаївської області. Потрібно всього лише здати волосся на дослідження. Аналіз покаже, чи є в організмі людини небезпечні елементи, які містяться в червоному шламі.

Варто зазначити, що Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції вже проводив дослідження, після чого було виявлено спектр небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу.

Читайте також на порталі "Коментарі" - ГБР розслідує тиск поліції на постраждалих від червоного шламу МГЗ.